Liga Europy: Niesamowita pogoń Salzburga! Zwycięski remis Arsenalu

Piłkarze Red Bull Salzburg pokonali Lazio Rzym po niesamowitym meczu 4:1. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie spotkania. Arsenal nie zaprezentował się najlepiej i zremisował z CSKA Moskwa 2:2, lecz to wystarczyło, by awansować do najlepszej czwórki Ligi Europy.

Aż do 75. minuty czekali kibice Arsenalu na bramkę swojego zespołu. Podopieczni Arsene Wengera byli w tym meczu bezbarwni o czym świadczy fakt, że w pierwszej połowie nie oddali nawet jednego celnego strzału na bramkę. Ostatecznie zremisowali 2:2, lecz z całej rywalizacji wyszli zwycięsko.

Niezwykle ciekawie rozpoczęło się spotkanie w Marsylii. Już w 2. minucie po raz pierwszy do bramki Yohanna Pele po ciekawej akcji prawą stroną trafił Bruma. Drużyna z Lipska nie poszła jednak za ciosem i do końca pierwszej połowy straciła dwie bramki. Jedna z nich to gol samobójczy. Piłka odbiła się od bramkarza i trafiła Stefana Ilsankera w klatkę piersiową na tyle niefortunnie, że chwilę później wykądowała w siatce. Po przerwie nadzieję niemieckiej drużyny przedłużył Jean-Kevin Augustin, lecz ponownie odpowiedź nadeszła błyskawicznie, a jej autorem był Dimitri Payet.

Emocji nie zabrakło na Red Bull Arenie w Salzburgu. Prawdziwa gra zaczęła się tam w drugiej części spotkania. Wynik otworzył Ciro Immobile i choć wydawało się, że gol ten może ustawić spotkanie stało się coś zupełnie innego. Już minutę później gospodarze wyrównali, a potem w zaledwie cztery minuty strzelili trzy bramki. Rozpoczął Amadou Haidara, podwyższył Hee-Chan Hwang, a zakończył Stefan Lainer. Była to pierwsza bramka tego zawodnika w tegorocznych rozgrywkach Ligi Europy. W ostatniej minucie wynik spotkania ustalił Hiroki Sakai.

Najmniej bramek padło w Lizbonie. W 28. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony główką piłkę do bramki wpakował Fredy Montero.

Komplet wyników ćwierćfinałów Ligi Europy:

CSKA Moskwa - Arsenal* 2:2 (wynik pierwszego meczu 1:4)
Bramki: Fedor Chalov 39', Kirill Nababkin 50' - Danny Welbeck 75', Aaron Ramsey 90+2'

Olympique Marsylia* - RB Lipsk 5:2 (w pierwszym meczu 0:1)
Bramki: Stefan Ilsanker (s) 6', Bouna Sarr 9', Florian Thauvin 38', Dimitri Payet  60', Hiroki Sakai 90+5' - Bruma 2', Jean-Kevin Augustin 55'

Red Bull Salzburg* - Lazio Rzym 4:1 (w pierwszym meczu 2:4)
Bramki: Munas Dabbur 56', Amadou Haidara 72', Hee-Chan Hwang 74', Stefan Lainer 76' - Ciro Immobile 55'

Sporting Lizbona - Atletico Madryt* 1:0 (w pierwszym meczu 0:2)
Bramki: Fredy Montero 28'