Sandecja Nowy Sącz zagra w Mielcu

Piłka nożna
Sandecja Nowy Sącz zagra w Mielcu
fot. Cyfrasport

Działacze Sandecji Nowy Sącz w piątek wizytowali stadion Stali Mielec. Strony porozumiały się, że 12 maja sądeccy piłkarze rozegrają tam mecz ekstraklasy z Cracovią. Nie może on się odbyć w Niecieczy, gdyż w tym samym dniu ma tam grać tamtejszy Bruk-Bet Termalica.

Do tej pory w Nowym Sączu nie ma obiektu piłkarskiego spełniające warunki najwyższej klasy rozgrywkowej. Dlatego Sandecja – która jest beniaminkiem ekstraklasy - musi jako gospodarz grać poza tym miastem. Przed rozpoczęciem sezonu 2017/2018 sądeczanie zostawiali się nad wynajęciem na dłuższy czas stadionu Stali. Ostatecznie wybrali Niecieczę, gdyż w Mielcu nie ma podgrzewanej murawy. Jednak rozegrają w tym sezonie jeden mecz ligowy na obiekcie dwukrotnego mistrza Polski.

"Dziś omówiono szczegóły współpracy. Zaczęto też rozmowy w sprawie kwestii technicznych związanych z organizacją tego meczu" - powiedział PAP rzecznik prasowi Stali Przemysław Cynkier.

Jak poinformował PAP specjalista do spraw sportu i rekreacji w Urzędzie Miejskim w Mielcu Krzysztof Urbański, Sandecja 11 kwietnia złożyła wniosek o zorganizowanie imprezy masowej. Czy kibice będą mogli wejść w większej grupie na pojedynek 12 maja, okaże się w przyszłym tygodniu

Sądeczanie w tabeli ekstraklasy zajmują ostatnie, 16. miejsce z dorobkiem 25 punktów. Piłkarze Stali obecnie rywalizują w pierwszej lidze, ale nadal zachowali szanse na awans.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze