Prezydent Duda wziął udział w biegu "Urodziny Janosika"

Inne
Prezydent Duda wziął udział w biegu "Urodziny Janosika"
fot. PAP

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w biegu "Urodziny Janosika" w Warszawie. To coroczna impreza organizowana przez bliskich i przyjaciół Pawła Janeczka, oficera Biura Ochrony Rządu, który zginął w katastrofie smoleńskiej - poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Paweł Janeczek - pseud.Janosik - był szefem ochrony prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zginął 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, w drodze na obchody 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. - Ponieważ Paweł Janeczek był stałym uczestnikiem Maratonów Warszawskich, jego bliscy i przyjaciele - aby oddać hołd koledze – co roku organizują bieg "Urodziny Janosika" - przekazała Kancelaria Prezydenta w komunikacie zamieszczonym na stronie prezydent.pl.

 

Kancelaria tłumaczy, że "na pięciokilometrowej trasie w Parku Skaryszewskim rywalizują m.in. funkcjonariusze Policji, Służby Ochrony Państwa i Straży Granicznej". "W tym roku na starcie stanął prezydent Andrzej Duda, który uczcił w ten sposób pamięć tragicznie zmarłego funkcjonariusza" - czytamy.

 

"Urodziny Janosika" to pierwszy z cyklu pięciu biegów w ramach tegorocznego 40. PZU Maratonu Warszawskiego. Nazwa biegu nawiązuje do rocznicy urodzin Janeczka, która przypada na 16 kwietnia.

 

10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku w katastrofie samolotu Tu-154M zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze