LSK: Chemik Police - Grot Budowlani Łódź. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
LSK: Chemik Police - Grot Budowlani Łódź. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Za nami sezon zasadniczy Ligi Siatkówki Kobiet. W niedzielę rozegrany zostanie pierwszy półfinałowy mecz z udziałem Chemika Police i Grotu Budowlanych Łódź. Rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw. Transmisja meczu Chemik Police - Grot Budowlani Łódź w Polsacie Sport.

W poprzednim roku obydwa zespoły mierzyły się w finałowej batalii o mistrzowski tytuł. Wówczas w obu spotkaniach lepsze okazały się siatkarki z Polic. W sezonie regularnym łodziankom również nie udało się pokonać Chemika - w Policach przegrały w trzech setach, a w rewanżu, który rozgrywany był w ramach ostatniej kolejki rundy zasadniczej, udało im się zwyciężyć tylko w jednym secie.

 

Ponadto w środę w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego mieliśmy próbę generalną. Chemik Police pokonał na wyjeździe Grot Budowlanych Łódź 3:1. Przyjezdne poza trzecim setem wyraźnie górowały nad rywalkami. Trener zespołu gości Abbondanza starał się rotować składem, aby wszystkie siatkarki były wypoczęte przed półfinałem.

 

MVP uznano Aleksandrę Krzos, jedyną siatkarkę Chemika, która rozegrała mecz w pełnym wymiarze czasowym. Zanotowała ona 58-procentowe przyjęcie i kilka efektownych obron. Policzanki miały piętnaście punktowych bloków (najwięcej Katarzyna Gajgał-Anioł - 4). Chemik świetnie przyjmował. Każda z nominalnych odbierających zanotowała blisko 60-procentowe przyjęcie

 

W barwach Budowlanych na wyróżnienie zasługiwała Agnieszka Kąkolewska (17 pkt. – 7 blokiem, 10 atakiem, 71% skuteczności).

 

Transmisja meczu Chemik Police - Grot Budowlani Łódź w Polsacie Sport od godziny 20:00.

A.J., lsk.plps.pl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze