Drużyny zajmujące lokaty 4–7 zgromadziły po 54 punkty, a każda z nich miała do rozegrania po jednym spotkaniu. Już w piątek siatkarze ONICO zagrali na wyjeździe z Cerrad Czarnymi Radom. Podopieczni Stephane Antigi wygrali to dramatyczne spotkanie 3:2, jednak strata punktu w Radomiu okazała się niezwykle kosztowna.

 

Trzej pozostali kandydaci do czołowej szóstki grali w niedzielę. Sytuacja była prosta: zwycięstwo za trzy punkty dawało każdej z nich miejsce w play–offach. Ułatwieniem był z pewnością fakt, że cała trójka grała u siebie, na dodatek z niżej notowanymi rywalami...

 

Żadna z trzech ekip nie zmarnowała szansy, żadna nie straciła w niedzielnych meczach nawet seta! Indykpol AZS pokonał MKS Będzin, Asseco Resovia wygrała ze Stocznią Szczecin, a Jastrzębski Węgiel z Dafi Społem Kielce.

 

W tej sytuacji poznaliśmy skład czołowej szóstki fazy zasadniczej PlusLigi, która zagra o medale mistrzostw Polski. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i PGE Skra Bełchatów awansowały bezpośrednio do półfinałów. Cztery kolejne drużyny, które będą rywalizowały o miejsce w czwórce to: Trefl Gdańsk, Asseco Resovia, Indykpol AZS Olsztyn oraz Jastrzębski Węgiel.

 

W ćwierćfinałach Trefl Gdańsk zmierzy się z Jastrzębskim Węglem, a Indykpol AZS Olsztyn z Asseco Resovią.