Cionek trafił do SPAL w połowie stycznia i od tej pory rozegrał dla klubu z Ferrary 10 (wszystkie pełne) z 12 meczów, jakie były do rozegrania. Z tych dwóch wyeliminowała go kontuzja. Ważną rzeczą jest również fakt, że SPAL z Cionkiem w składzie tylko raz przegrało - 4 lutego z Cagliari Calcio 0:2.

 

Jeśli chodzi o pozostałych Polaków, żaden w niedzielnym meczu już nie wystąpił - Drągowski i Salamon przesiedzieli całe spotkanie na ławce rezerwowych.

 

Dziś SPAL jest 17. w tabeli Serie i ma punkt przewagi nad strefą spadkową, a Fiorentina zajmuje siódme miejsce i ma dwa punkty straty do miejsc premiowanych awansem do europejskich pucharów.

 

ACF Fiorentina - SPAL 2013 0:0

 

Fiorentina: Marco Sportiello - Nikola Milenković, German Pezzella, Vitor Hugo, Cristiano Biraghi (80' Gil Bastiao Dias) - Marco Benassi, Jordan Veretout, Bryan Dabo - Riccardo Saponara (66' Valentin Eysseric) - Federico Chiesa, Giovanni Simeone (66' Diego Falcinelli)

 

SPAL: Alex Meret - Thiago Cionek, Francesco Vicari, Felipe - Manuel Lazzari, Everton Luiz, Federico Viviani, Mattia Vitale, Filippo Costa (46' Federico Mattiello, 71' Eros Schiavon) - Sergio Floccari (56' Alberto Paloschi), Mirko Antenucci

 

Żółte kartki: Saponara, Hugo (Fiorentina) oraz Luiz, Vitale (SPAL)