Abell: Adamek nie byłby sobą, gdyby się dobrze nie przygotował

Sporty walki

- Oczywiście koncentruję się na swojej pracy, ale nie jest dla mnie zaskoczeniem, że Adamek przygotował się do walki ze mną. Nie byłby sobą, gdyby tego nie zrobił, ponieważ on zawsze sumiennie spędza swój okres przygotowawczy. Będę na to jednak gotowy! - powiedział Joey Abell (34-9, 32 KO), rywal Tomasza Adamka (52-5, 30 KO) podczas walki wieczoru na gali Polsat Boxing Night: Noc Zemsty.

Adrian Brzozowski: W końcu dotarłeś do Polski. Jak minęły twoje przygotowania? Po filmikach zamieszczanych w internecie można sądzić, że były one długie i ciężkie.

Joey Abell: To prawda. Był to zdecydowanie najcięższy okres przygotowawczy w mojej karierze. Robiłem w jego trakcie rzeczy, których wcześniej nie próbowałem, ponieważ chciałem po prostu przygotować się najlepiej, jak tylko mogłem.

Jaki masz plan na walkę z Tomaszem Adamkiem?

Mój plan jest taki, żeby wygrać, tym lub innym sposobem. Bez względu na to czy będzie to dziesięciorundowa wojna, czy nokaut w pierwszej, chcę po prostu wygrać. Wszystko wyklaruje się zapewne w pierwszych kilku rundach.

Adamek powiedział, że jest dobrze przygotowany do walki z mańkutem. Przejmujesz się tym czy skupiasz się tylko wyłącznie na sobie?

Oczywiście koncentruję się na swojej pracy, ale nie jest dla mnie zaskoczeniem, że Adamek przygotował się do walki ze mną. Nie byłby sobą, gdyby tego nie zrobił, ponieważ on zawsze sumiennie spędza swój okres przygotowawczy. Będę na to jednak gotowy!

Co powiesz na temat swojej podróży do Polski? Wiadomo, że była ona znacznie dłuższa niż początkowo planowano.

Trafiło się nam znaczne opóźnienie. Wyruszyliśmy praktycznie dwa dni temu i dopiero teraz dotarliśmy do Polski. Teraz nie ma dla mnie znaczenia jak się tu dostałem. Po prostu ciesze się, że wreszcie jestem.

Ostatnim razem walczyłeś z Krzysztofem Zimnochem, a teraz na twojej drodze stanie najlepszy polski bokser. Czy to stanowi dla ciebie jakiś problem?

Tomek jest zupełnie innym typem pięściarza, ale to samo tyczy się każdego. Nie ma dwóch identycznych zawodników. Mogę tylko zapewnić, że jestem teraz w najlepszej formie. Jestem gotowy na wszystko, co Tomek będzie miał do zaoferowania.

Co będziesz robił przez ostatnie kilka dni w Polsce?

Będę starał się utrzymać siłę, więc czeka mnie jeszcze kilka treningów. Poza tym będę odpoczywał i koncentrował się na walce.

Bilety na galę Polsat Boxing Night: Noc Zemsty dostępne na ebilet.pl!

 

O gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty":

 

W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek w ostatnich dwóch pojedynkach udowodnił, że cały czas może mierzyć się z czołowymi pięściarzami kategorii ciężkiej na świecie. Wygrane z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono otworzyły przed żyjącą legendą polskiego boksu drzwi do wielkich pojedynków! Teraz jego rywalem będzie bardzo mocno bijący Joey Abell.

 

Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą. Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Były mistrz Europy zapewnia jednak, że nic dwa razy się nie zdarza.

 

W pierwszej obronie tytułu mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej zawalczy Ewa Brodnicka, a do ringu po dłuższych przerwach powrócą Damian Jonak oraz Michał Chudecki. W ringu swoje umiejętności zaprezentują również perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.

 

Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty":

 

Walka wieczoru:

 

o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze ciężkiej:

Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs Joey Abell (34-9, 32 KO)

 

o Mistrzostwo Europy WBO:

Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)

 

o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:

Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)

 

Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO)

 

o Mistrzostwo Świata WBO w wadze super piórkowej:

Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO)

Robert Parzęczewski (19-1, 12 KO) vs Tim Cronin (11-1-1, 2 KO)

 

o Mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:

Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)

Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO)

 

Bilety na galę Polsat Boxing Night: Noc Zemsty dostępne na ebilet.pl!

Adrian Brzozowski, AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie