MŚ 2018: FIFA wszczęła postępowanie dyscyplinarne wobec Rosji

Piłka nożna
MŚ 2018: FIFA wszczęła postępowanie dyscyplinarne wobec Rosji
fot. PAP/EPA

Na niecałe dwa miesiące przed rozpoczęciem mundialu w Rosji Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) wszczęła w stosunku do gospodarzy imprezy postępowanie dyscyplinarne w związku z ekscesami rasistowskimi na stadionie w St.Petersburgu 27 marca.

Tego dnia podopieczni trenera Stanisława Czerczesowa przegrali w towarzyskim meczu z Francją 1:3, a z trybun słychać było rasistowskie wyzwiska pod adresem ciemnoskórych zawodników gości, m.in. Paula Pogby. - Na stadionach piłkarskich nie ma miejsca na rasistowskie zachowania. Musimy zwalczać je wspólnie na płaszczyźnie europejskiej i światowej - napisała na Twitterze francuska minister sportu Laura Flessel.

 

To nie pierwsze takie zachowanie na rosyjskich stadionach. W przeszłości na kluby, m.in. na petersburski Zenit, nakładane były kary finansowe. Mistrzostwa świata, z udziałem 32 drużyn, odbędą się w dniach 14 czerwca - 15 lipca w 11 miastach na 12 stadionach.

 

Meczem otwarcia będzie spotkanie grupy A Rosja - Arabia Saudyjska na Łużnikach w Moskwie. Na tym stadionie zostanie rozegrany również finał. Reprezentacja Polski (grupa H) swoje występy rozpocznie od meczu z Senegalem 19 czerwca w Moskwie. Pięć dni później zmierzy się z Kolumbią w Kazaniu, a 28 czerwca z Japonią w Wołgogradzie.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie