Zwycięstwo 3:0 ze Stocznią Szczecin zapewniło podopiecznym trenera Andrzeja Kowala 4. miejsce w tabeli PlusLigi po fazie zasadniczej. W pierwszym meczu rundy play-off rzeszowianie zmierzą się z Indykpolem AZS Olsztyn, spotkanie rozegrane zostanie w hali Urania. Siatkarze Indykpolu znaleźli się w szóstce po przekonującym zwycięstwie 3:0 z MKS Będzin w ostatniej kolejce fazy zasadniczej.
 
Drużyny z Rzeszowa i Olsztyna zmierzyły się ze sobą dwukrotnie w tym sezonie. W obu przypadkach triumfowali gospodarze – w meczu 8. kolejki PlusLigi zwycięstwo na swoim koncie zapisali zawodnicy Asseco Resovii wygrywając w hali Podpromie 3:0. W rewanżu 3:1 wygrali olsztynianie.
 
- Lubimy grać przeciwko Asseco Resovii Rzeszów, ponieważ wiemy, jak oni grają – podkreśla Tomas Rousseaux. - Naszym głównym zadaniem będzie powstrzymanie przyjmujących i atakujących. Chodzi głównie o Olka Śliwkę i Thibauld Rossarda, którzy są groźni w tym elemencie gry. Czasami mają również problemy w przyjęciu, a dzięki naszym dobrym zagrywkom, możemy wypracować sobie przewagę.
 
Transmisja meczu Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia Rzeszów od 17:00 w Polsacie Sport.