MP w kickboxingu: Walczyli o medale i miejsce w reprezentacji

Sporty walki
MP w kickboxingu: Walczyli o medale i miejsce w reprezentacji
fot. Polsat Sport

Podczas mistrzostw Polski w kickboxingu w formule low kick w Legnicy zawodnicy i zawodniczki walczyli o medale, ale też miejsce w reprezentacji na zawody Pucharu Świata i mistrzostwa Europy. - Po weekendzie wybierzemy kadrę - przyznał trener Witold Kostka.

Niedzielne finały zostały podzielone na dwie sesje. Pierwsza odbyła się w południe, a druga w formie gali miała miejsce już po południu. O tym, które starcie znajdzie się w danej grupie, zadecydowała jej potencjalna atrakcyjność. Po południu o złoto walczył m.in. w wadze +91 kg Adam Abood-Al-Hassani (Nowotarski Klub Sportów Walki) z Patrykiem Proszkiem (Boxing Team Zielona Góra) i lepszy okazał się ten pierwszy.

Trener reprezentacji Polski w rozmowie z PAP oceniając poziom mistrzostw zwrócił uwagę, że pojawiło się wielu młodych i dobrze rokujących zawodników. „Nie wszyscy teoretycznie najlepsi mogli się pokazać w Legnicy, bo część pojechała na Puchar Świata w K1, ale w ich miejsce przyjechało sporo młodych zawodników i to mnie bardzo cieszy. Dyscyplina się rozwija, bo ci młodzi zaprezentowali wysoki poziom i udowodnili, że mają potencjał. To rokuje na przyszłość” – dodał Kostka.

Poza medalami mistrzostw Polski zawodnicy i zawodniczki walczyli o miejsca w reprezentacji. „Po weekendzie dokonamy selekcji i wybierzemy kadrę na Puchar Świata w Budapeszcie. Chcemy niektórym zawodnikom się bliżej przyjrzeć i dać im szansę pokazania się na arenie międzynarodowej. Wszystko to robimy z myślą o mistrzostwach Europy, które w tym roku odbędą się w Bratysławie” – przyznał Kostka.

Złoci medaliści MP w kickboxingu low kick:

mężczyźni - Krystian Obara (Sportowy Klub Kickboxing) 57 kg; Michał Królik (Paco Team Katowice) 60 kg; Kamil Krzyżaniak (Hunter Gym Bydgoszcz) 63 kg; Eliasz Jankowski (Polkon Fight Legnica) 67 kg; Damian Piskorz (Hunter Gym Bydgoszcz) 71 kg; Adam Gielata (Puncher Wrocław) 75 kg; Bartosz Domalik (Fight Club Rabka-Zdrój) 81 kg; Kacper Frątczak (Knockout Zielona Góra) 86 kg; Dominik Grzęda (Ognisko Siedleckie Siedlce) 91 kg; Adam Abood-Al-Hassani (Nowotarski Klub Sportów Walki) +91 kg.

kobiety - Karolina Kubiak (Łaski Klub Sztuk Walki) 48 kg; Martyna Stefaniak (KS Czerwony Smok Poznań) 52 kg; Iwona Nieroda (Diament Pstrągowa) 56 kg; Klara Kleczkowska (Legia Warszawa) 60 kg; Karolina Sieja (Paco Team Katowice) 65 kg; Ewa Kauch (UKSA Polkowice) 70 kg; Magdalena Marczak (Prosna Kalisz) +70 kg.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze