Rajd Świdnicki-Krause: Zwycięstwo Grzyba. Trzy Skody Fabie R5 na podium

Moto

Mistrz Polski w 2016 roku Grzegorz Grzyb jadący z pilotem Robertem Hundlą Skodą Fabią R5 wygrali 46. Rajd Świdnicki-Krause, pierwszą rundę mistrzostw Polski.

Grzyb, który po raz trzeci zwyciężył w tej imprezie, zanotował ósmą w karierze wygraną w rundzie mistrzostw Polski. To już drugi wygrany rajd tego kierowcy w tym sezonie, tydzień temu triumfował w Rajdzie Presov, pierwszej rundzie mistrzostw Słowacji.

Drugie miejsce ze stratą 13 s zajął Jakub Brzeziński z pilotem Kamilem Kozdroniem także jadący Skodą Fabią R5, którzy prowadzili po pierwszym odcinku specjalnym – rozegranym w sobotę wieczorem superoesie w Świdnicy (6,6 km).

Na trzeciej pozycji uplasował się Mikołaj Marczyk z pilotem Szymonem Gospodarczykiem – strata 17,7 s, którzy także jechali Skodą Fabią R5.

Rajdu nie ukończył broniący tytułu Filip Nivette, który z powodu awarii chłodnicy w Fordzie Fiesta Proto nie dotarł do mety trzeciego odcinka specjalnego.

W klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski prowadzi Grzyb – 28 pkt, przed Brzezińskim – 22 i Marczykiem – 20.

Drugą rundą MP będzie w dniach 18-20 maja Rajd Dolnośląski. W kalendarzu sezonu jest siedem rund, rywalizację zakończy w drugiej połowie września Rajd Polski na trasach w rejonie Mikołajek. W tym roku żaden z krajowych rajdów nie ma rangi mistrzostw świata.