Jeden z kandydatów do awansu do Ekstraklasy kontra zespół, który w tym sezonie Nice 1 Ligi teoretycznie nie walczy już praktycznie o nic. Chojniczanka wygrała na własnym stadionie tylko jeden z ostatnich ośmiu meczów, Raków natomiast przegrał trzy ligowe starcia z rzędu. Obie drużyny wyjdą więc na murawę z zamiarem przerwania złej passy. Piłkarze z Chojnic w przypadku zwycięstwa nad częstochowianami i porażki GKS-u Katowice z Puszczą Niepołomice, awansują na drugie miejsce w tabeli.


Pierwszym meczem, podczas którego sędzia będzie mógł skorzystać weryfikacji będzie właśnie spotkanie Chojniczanki z tegorocznym beniaminkiem Nice 1 Ligi. VAR staje się coraz bardziej popularny. W Ekstraklasie działa od początku tego sezonu, jest również obecny na meczach Pucharu Polski. Teraz wiadomo, że sędzia będzie mógł z niego skorzystać także w środowej potyczce w Chojnicach. Na razie nie wiadomo, czy ten pomysł przetrwa w Nice 1 Lidze. VAR w Chojnicach jest jednorazowym przypadkiem, ale być może w przyszłości będzie częściej gościł na pierwszoligowych boiskach.

 

Mecz Chojniczanki z Rakowem to spotkanie zaległe. Arbitrem głównym będzie Artur Aluszczyk, a sędziami od systemu VAR Bartosz Frankowski i Marcin Boniek.

 

Transmisja meczu Chojniczanka Chojnice - Raków Częstochowa w Polsacie Sport Extra od godziny 17:30.