Klepacka (Legia Warszawa), która triumfowała w tych zawodach w 2008, 2016 i 2017 roku, najgorszy start odnotowała w pierwszym wyścigu, zajmując 13. lokatę. Później zawsze przypłynęła do mety w "szóstce", a piątym wyścigu była najszybsza.

Z kolei Białecka (SKŻ Ergo Hestia Sopot) po słabszym starcie w każdym kolejnym wyścigu była wyżej, a szósty wygrała. Polki przedziela srebrna medalistka olimpijska z Rio de Janeiro i aktualna mistrzyni globu Chinka Peina Chen, która trzy starty ukończyła na podium, ale w dwóch była daleko.

Pozostałe biało-czerwone: Maja Dziarnowska, Karolina Lipińska (obie SKŻ Ergo Hestia Sopot), Kamila Smektała (YKP Warszawa) i Agnieszka Bilska (GKŻ Gdańsk) plasują się poza czołową "20".

W tej samej klasie w rywalizacji mężczyzn Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk), zwycięzca regat z 2011, 2014 i 2016 roku, jest po pięciu wyścigach szósty, Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot) - dziewiąty, a Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń) - 15. Prowadzi trzeci w ostatnich mistrzostwach świata Chińczyk Mengfan Gao.

Po czterech wyścigach w klasie 49er Buksak i Wierzbicki (AZS AWFiS Gdańsk/AZS Poznań) przegrywają tylko z Australijczykami Davidem Gilmourem i Joelem Turnerem, którzy byli najszybsi w środę, a Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) zajmują ósmą pozycję.

W klasie Laser Radial po czterech startach Agata Barwińska (MOS SSW Iława) jest 22., a Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice) - 51. Jubileuszowa, 50. edycja regat w Hyeres jest dla Polek ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami Europy, które w dniach 5-12 maja odbędą się w La Rochelle na zachodzie Francji.

Z powodu zmiany planów treningowych przed najważniejszymi regatami tego sezonu, w Hyeres nie ma polskich żeglarzy w klasach Laser Standard, Finn i 470 kobiet.