Liga Europy: Marsylia bliżej finału Ligi Europy. Pewne zwycięstwo nad Salzburgiem

Olympique Marsylia pokonał 2:0 Red Bull Salzburg w pierwszym meczu półfinału Ligi Europy. Gospodarze pokazali swoją wyższość na boisku, a ich najlepszym ogniwem był Dimitri Payet, który zanotował dwie asysty.

W pierwszej części spotkania minimalnie lepiej prezentowali się gospodarze. Podopieczni Rudiego Garcii częściej meldowali się na połowie rywala i już od początku szukali szans na zdobycie bramki.

W 15. minucie rzut wolny z dalszej odległości wykonywał Payet. Były piłkarz West Ham United doskonałe dośrodkował na dalszy słupek, a piłkę do bramki skierował głową Florian Thauvin. Kilka minut później szansę na podwyższenie prowadzenia miał Morgan Sanson, ale jego uderzenie przeleciało obok słupka. Podrażnieni goście nie zdołali poważniej zagrozić bramce rywala do końca połowy.

W drugiej odsłonie goście częściej atakowali, jednak to gospodarze chcieli szybciej podwyższyć prowadzenie, aby do rewanżu przystąpić z dogodną zaliczką. Cel został zrealizowany w 63. minucie meczu, kiedy to Payet ruszył na pełnym biegu lewym skrzydłem, wyłożył piłkę przed pole karne rywala, a z tego dogrania skorzystał wprowadzony trzy minuty wcześniej na boisko Clinton N'Jie.

Salzburg nie zdołał zamienić intensywności na skuteczność i ostatecznie wynik nie uległ zmianie. Rewanżowe spotkanie odbędzie się 3 maja.

Olympique Marsylia – Red Bull Salzburg 2:0 (0:0)

Bramki: Thauvin 15, N'Jie 63

Żółte kartki: Lopez 20’ Mitroglou 90’ – Wolf 22’

Olympique Marsylia: Pele – Amavi, Gustavo, Rami, Sarr – Sanson, Lopez (N’Jie 60’) – Ocampos (Zambo Andre-Frank 52’), Payet, Thauvin (Germain 81’) - Mirtloglu

Red Bull Salzburg: Walke – Ulmer, Caleta-Car, Ramalho, Lainer – Berisha, Wolf (Schlager 68’), Samassekou, Haidara (Yabo 81’) – Dabbur, Hwang (Gulbrandsen 60’)

Sędzia: William Collum (Szkocja)