PŚ w żeglarstwie: Klepacka nadal prowadzi

Zofia Klepacka utrzymała pierwszą pozycję w klasie RS:X, a Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki spadli na trzecie miejsce w klasie 49er po trzecim dniu żeglarskiego Pucharu Świata we francuskim Hyeres.

W czwartek z powodu zbyt słabego wiatru udało się przeprowadzić tylko część z zaplanowanych startów.

Tylko jeden wyścig odbył się w windsurfingowej klasie RS:X kobiet. Dziesiąta była w nim Klepacka (Legia Warszawa), ale i tak utrzymała pozycję liderki. Natomiast na falstarcie przy wywieszonej czarnej fladze złapana została Małgorzata Białecka (SKŻ Ergo Hestia Sopot) i w efekcie spadła z trzeciej na czwartą pozycję.

W rywalizacji deskarzy dwa wyścigi wygrał Maciej Kluszczyński (DKŻ Dobrzyń), dzięki czemu awansował z pozycji 19. na 14. Dwa słabsze wyścigi zanotował natomiast Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) i spadł z ósmego na 12. miejsce. Podobnie żeglował Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot), który spadł z pozycji siódmej na 13. Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń) jest 23. Na prowadzenie powrócił Francuz Pierre le Coq.

W klasie 49er udało się rozegrać jeden wyścig. Dopiero 32. miejsce zajęli w nim Buksak i Wierzbicki (AZS AWFiS Gdańsk/AZS Poznań), co kosztowało ich spadek z pierwszego na trzecie miejsce. Jako dwunasta załoga na metę wpłynął duet Łukasz Przybytek oraz Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) i pozostał na szóstej pozycji. Nowymi liderami zostali Australijczycy David Gilmour i Joel Turner.

Późnym wieczorem udało się przeprowadzić dwa wyścigi w klasie Laser Radial. W pierwszym z nich siódme miejsce zajęła Agata Barwińska (MOS SSW Iława), a w drugim była dwudziesta i awansowała w ogólnej klasyfikacji z pozycji 22. drugiej na 15. Na 37. pozycji sklasyfikowana jest Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice). Liderką pozostaje aktualna mistrzyni świata i Europy Holenderka Marit Bouwmeester.

Kolejne wyścigi zaplanowane są na piątek. Regaty Pucharu Świata w Hyeres potrwają do niedzieli.