PlusLiga: Remis w rywalizacji o 5. miejsce

W drugim spotkaniu o 5. miejsce w PlusLidze siatkarze Asseco Resovii Rzeszów pokonali Jastrzębski Węgiel 3:1, dzięki temu zwycięstwu wyrównali stan rywalizacji do dwóch zwycięstw (1–1). Decydujący mecz zostanie rozegrany w niedzielę.

W pierwszym spotkaniu obu ekip, rozegranym w środę w Jastrzębiu-Zdroju, górą byli podopieczni Ferdinando De Giorgiego, którzy wygrali 3:2 (16:25, 21:25, 25:16, 25:18, 15:10).

W rewanżu siatkarze z Podkarpacia zdołali odrobić straty. Co prawda wyraźnie ulegli rywalom w premierowej partii, ale trzy kolejne, niezwykle zacięte (wszystkie zakończone grą na przewagi) sety zdołali wygrać. MVP: Jakub Jarosz. Atakujący ekipy z Rzeszowa wywalczył w całym meczu 23 punkty. Tyle samo w ekipie jastrzębian zdobył Maciej Muzaj, który jednak popełnił kosztowne błędy w końcówce drugiego i trzeciego seta.

Drugi mecz o 5. miejsce:

Asseco Resovia – Jastrzębski Węgiel 3:1 (19:25, 31:29, 28:26, 26:24)

Asseco Resovia: Dawid Dryja, Jakub Jarosz, Michał Kędzierski, Łukasz Perłowski, Aleksander Śliwka, Thibault Rossard – Mateusz Masłowski (libero) oraz Barthelemy Chinenyeze, Lukas Tichacek.
Jastrzębski Węgiel: Jason De Rocco, Wojciech Sobala, Maciej Muzaj, Lukas Kampa, Grzegorz Kosok, Salvador Hidalgo Oliva – Jakub Popiwczak (libero) oraz Rodrigo Quiroga, Damian Boruch.

Stan rywalizacji play off (do dwóch zwycięstw) 1–1. Trzeci mecz w niedzielę w Rzeszowie.