Zwycięstwo Łuczniczki Bydgoszcz na inaugurację baraży o PlusLigę

W pierwszym barażowym meczu o miejsce w PlusLidze siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz wygrali z AZS Częstochowa 3:0. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

Siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz – czternastej drużyny ekstraklasy, o pozostanie w PlusLidze rywalizowali z triumfatorem rozgrywek I ligi – AZS Częstochowa. Ekipa spod Jasnej Góry do pierwszego meczu przystąpiła bez kontuzjowanego atakującego Bartosza Krzyśka.

Podopieczni trenera Jakuba Bednaruka nie mieli większych kłopotów z uporaniem się z przyjezdnymi. W pierwszym secie wyrównana walka trwała do stanu 17:16. W końcówce gospodarze przejęli inicjatywę, a Bartosz Filipak skutecznym blokiem ustalił wynik na 25:19. Druga partia również toczyła się przy przewadze gospodarzy, którzy odskoczyli rywalom po serii punktowych zagrywek Eduardo Goasa (20:13). Seta znów zakończył Filipiak, tym razem skutecznym atakiem (25:17). W trzeciej odsłonie goście próbowali jeszcze nawiązać walkę, popełniali jednak zbyt dużo błędów własnych, zarówno w ataku, jak i polu zagrywki. Wykorzystali to bydgoszczanie, którzy w drugiej części seta praktycznie kontrolowali już sytuację na parkiecie. Skuteczny atak Wojciecha Jurkiewicza przyniósł zwycięstwo 25:18 i zakończył tę jednostronną konfrontację.

Co ciekawe, siatkarze AZS Częstochowa, choć osłabieni brakiem Krzyśka, lepiej punktowali w ataku (30–34). Pozostałe statystyki prezentowały się jednak po myśli gospodarzy, którzy popełnili zdecydowanie mniej błędów własnych (15–30), zdobyli więcej punktów blokiem (9–4) oraz zagrywką (6–1). Najlepiej punktowali: Bartosz Filipiak (17) – Łuczniczka, Sławomir Stolc (12) – AZS.