FC Barcelona mistrzem Hiszpanii! Hat-trick Messiego z Deportivo La Coruna

FC Barcelona została mistrzem Hiszpanii! Lionel Messi i spółka zapewnili sobie tytuł, wygrywając w niedzielę na wyjeździe z Deportivo La Coruna 4:2. Bohaterem meczu był właśnie Argentyńczyk, który skompletował hat-tricka.

"Duma Katalonii" była w wymarzonej sytuacji przed meczem. Do zapewniania sobie tytułu wystarczał jej remis. Gospodarze nie zamierzali jednak tanio sprzedać swojej skóry. - To dla nas niezwykle ważne spotkanie, szykujemy się na grę "do śmierci", żeby wygrać. Barcelona jest już praktycznie mistrzem, oby przyjechała do nas trochę spokojniejsza niż zwykle - przyznał Adrian Lopez.

Wszystko rozpoczęło się po myśli gości. Wynik otworzył Philippe Coutinho, natomiast w 38. minucie na 2:0 podwyższył Messi. Dzięki tej bramce Argentyńczyk przeszedł do historii. Jest pierwszym piłkarzem, który strzelił ponad 30 goli w siedmiu różnych sezonach ligi hiszpańskiej.

Później do głosu doszli gospodarze. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisał się Lucas Perez. W drugiej połowie podopieczni Clarence'a Seedorfa poszli za ciosem. W 64. minucie do remisu doprowadził Emre Colak. W końcówce znów dał o sobie znać Messi, który strzelił kolejne dwa gole! Co ciekawe, przy każdym z jego trafień w tym meczu asystę zaliczył Luis Suarez.

Dla FC Barcelona to 25. mistrzostwo Hiszpanii. Na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu Katalończycy mają 11 punktów przewagi nad wiceliderem Atletico Madryt i jeszcze jedno spotkanie zaległe. W tym sezonie drużyna wywalczyła także Puchar Króla, wygrywając przed tygodniem w finale z Sevillą 5:0.

Przy okazji Barcelona nadal ma szansę zostać pierwszym niepokonanym w sezonie zespołem ligi hiszpańskiej. Dotychczas tylko dwie drużyny zakończyły rozgrywki bez porażki. To Athletic Bilbao (1929/30) i Real Madryt (1931/32). Wówczas rozgrywano jednak po 18 meczów w sezonie.

Drużyna Przemysława Tytonia, którego zabrakło w kadrze meczowej, pożegnała się z Primera Division.

Deportivo La Coruna – FC Barcelona 2:4 (1:2)

Bramki: Perez 40, Colak 64 - Coutinho 7, Messi 38, 82, 85

Deportivo La Coruna: Ruben - Juanfran, Raul Albentosa, Fabian Schar, Luisinho - Michael Krohn-Dehli, Guilherme (83. Sulley Muntari), Celso Borges (86. Florin Andone) - Emre Colak - Lucas Perez, Borja Valle (86. Federico Cartabia)

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Nelson Semedo, Gerard Pique, Samuel Umtiti, Jordi Alba - Ousmane Dembele (68. Denis Suarez), Sergio Busquets, Ivan Rakitić (87. Andres Iniesta), Philippe Coutinho (74. Paulinho) - Luis Suarez, Lionel Messi