Kownacki, Linetty i Bereszyński bohaterami meczu z Cagliari

Niedziela na boiskach Serie A upłynęła pod znakiem goli. W meczu Sampdorii z Cagliari na pierwszy plan wysunęli się wszyscy trzej Polacy występujący w drużynie z Genui. Najpierw asystą popisał się Karol Linetty, a następnie Bartosz Bereszyński precyzyjnie dośrodkował do wbiegającego w pole karne Dawida Kownackiego, który podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Worek z golami został rozwiązany już w pierwszym niedzielnym meczu, w którym FC Crotone podejmowało u siebie US Sassuolo Calcio. Dokładnie po 31 minutach, po dwóch strzałach  Marcello Trotty i jednym Simeona Tochukwu Nwankwo na tablicy wyświetlał się już wynik 3:0. W doliczonym czasie pierwszej połowy goście strzelili jednego gola, ale pod koniec drugiej części wynik na 4:1 ustalił "Simy".

Złą kartę zdołali odwrócić również piłkarze AC Milan, którzy po fatalnej serii sześciu meczów bez zwycięstwa (dwie porażki i cztery remisy) przełamali impas w meczu z Bologną (2:1).

Trzy punkty zainkasowało również SPAL Thiago Cionka, które wygrało z Hellas Werona 3:1. Reprezentant Polski rozegrał pełne 90 minut i został ukarany żółtą kartką.

UC Sampdoria rozgromiła u siebie Cagliari 4:1, a pierwszoplanowymi postaciami w tym meczu zostali wszyscy trzej Polacy. Najpierw w 25. minucie do Fabio Quagliarelli podał Linetty, dzięki czemu zapisał na swoim koncie asystę, a w 3. minucie doliczonego czasu pierwszej połowy trzeci już gol w tym meczu padł po akcji Bereszyńskiego i Kownackiego. Były obrońca Lecha Poznań i Legii Warszawa precyzyjnie dośrodkował do kapitana reprezentacji Polski U-21, a ten precyzyjnym strzałem z lewej nogi w okienko podwyższył na 3:0. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:1, a pozostałe gole dla gospodarzy strzelili Dennis Praet i Gastón Ramirez. Honor gości uratował zaś Leonardo Pavoletti.

FC Crotone - US Sassuolo Calcio 4:1 (3:1)
Bramki: Trotta 3', 31', Simy 16', 89' - Berardi 45+2'

UC Sampdoria - Cagliari Calcio 4:1 (3:0)

Hellas Werona - Spal 1:3 (1:1)
Bramki: Valoti 13' - Fares (45+5' - bramka samobójcza), Felipe 72', Kurtić 90+3'