ME w badmintonie: Tytuły w singlu dla Axelsena i Marin

Duńczyk Viktor Axelsen został mistrzem Europy w badmintonie. W hiszpańskiej Huelvie w finale pokonał reprezentanta Anglii Rajiva Ousepha 21:8, 21:7.

W finale singla kobiet triumfowała Hiszpanka Carolina Marin, która w decydującym pojedynku pokonała Rosjankę Jewgieniję Kosecką 21:15, 21:7. Marin stanęła na najwyższym podium po raz czwarty z rzędu.

W grze podwójnej mężczyzn złoty medal zdobyli Duńczycy Kim Astrup i Andres Rasmussen, po kreczu w finale swoich rodaków Madsa Conrada-Petersena i Madsa Koldinga. Wśród kobiet w tej konkurencji zwyciężyły reprezentantki Bułgarii Gabriela i Stefania Stojewowe, które w finale wygrały z Francuzkami Emilią Lefel i Anną Tran 21:12, 21:10.

W mikście złoty medal dla najwyżej rozstawionego małżeństwa Chrisa i Gabrielle Adcock, którzy pokonali duńską parę Mathiasa Christiansena i Christinnę Pedersen 21:18, 17:21, 21:18. W pierwszej rundzie Anglicy wyeliminowali Polaków Pawła Śmiłowskiego (UKS Hubal Białystok) i Magdalenę Świerczyńską (UKS Baranowo) 21:16, 21:10.

Z biało-czerwonych najlepiej spisali się w deblu Miłosz Bochat i Adam Cwalina, którzy dotarli do 1/8 finału. Wyeliminowali ich późniejsi brązowi medaliści Rosjanie Władimir Iwanow i Iwan Sozonow.

Wyniki ME w badmintonie:

gra pojedyncza mężczyzn

finał
  Viktor Axelsen (Dania) - Rajiv Ouseph (Anglia) 21:8, 21:7

brązowe medale: Jan O Jorgensen (Dania), Brice Leverdez (Francja)

gra pojedyncza kobiet

finał
  Carolina Marin (Hiszpania) - Jewgienija Kocecka (Rosja) 21:15, 21:7

brązowe medale: Mia Blichfeldt (Dania), Line Hoejmark Kjaersfeldt (Dania)

gra podwójna mężczyzn

finał
  Kim Astrup, Andres Rasmussen (Dania) - Mads Conrad-Petersen, Mads Kolding (Dania) 21:15 i krecz

brązowe medale: Jelle Mass, Robin Tabeling (Holandia), Władimir Iwanow, Iwan Sozonow (Rosja)

gra podwójna kobiet

finał
  Gabriela Stojewa, Stefania Stojewa (Bułgaria) - Emilia Lefel, Anna Tran (Francja) 21:12, 21:10

brązowe medale: Selena Piek, Cheryl Seinen (Holandia), Sara Thygesen, Maiken Fruergaard (Dania)

gra mieszana

finał
  Chris Adcock, Gabrielle Adcock (Anglia) - Mathias Christiansen, Christinna Pedersen (Dania) 21:18,
  17:21, 21:18

brązowe medale: Marcus Ellis, Lauren Smith (Anglia), Mark Lamsfus, Isabel Herttrich (Niemcy)