Djukic podpisał umowę z Mieszkowem Brześć

Piłka ręczna
Djukic podpisał umowę z Mieszkowem Brześć
fot. Cyfra Sport

Darko Djukic prawoskrzydłowy PGE VIVE Kielce od przyszłego sezonu będzie zawodnikiem Mieszkowa Brześć – poinformował białoruski klub. Informację potwierdził dyrektor sportowy mistrzów Polski piłkarzy ręcznych Radosław Wasiak.

Mistrzowie Białorusi poinformowali o podpisaniu dwuletniego kontraktu z serbskim szczypiornistą, który obowiązywał będzie od przyszłego sezonu. Mieszkow pozyskał także chorwackiego rozgrywającego Sandro Obranovica z francuskiego Chambery.

 

Wasiak potwierdził, że kontrakt zawodnika obowiązujący do 2020 roku został rozwiązany za porozumieniem stron. Djukic przyszedł do kieleckiej drużyny w 2016 roku z Besiktasu Stambuł i podpisał wówczas z klubem czteroletnią umowę. W pierwszym sezonie gry w Kielcach Serb w polskiej ekstraklasie zdobył 104 bramki, a w Lidze Mistrzów 39. W sezonie 2017/18 w 18 spotkaniach LM rzucił 35 bramek.

 

O odejściu Djukica mówiło się już od dawna. Od przyszłego sezonu w VIVE występował będzie grający na tej pozycji Arkadiusz Moryto. To właśnie reprezentant Polski ma stworzyć duet prawoskrzydłowych ze Słoweńcem Blazem Jancem.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze