Początek rundy finałowej w Ekstraklasie futsalu

W czwartek rozegrana zostanie pierwsza kolejka rundy finałowej futsalowej ekstraklasy. Liderem jest broniący mistrzostwa Polski bielski Rekord, który zakończył sezon zasadniczy z kompletem punktów.

Po 22 kolejkach tabela i zdobyte punkty zostały podzielone na pół. W obu grupach - mistrzowskiej i spadkowej - każdy zespół rozegra po pięć dodatkowych spotkań.

Bielszczanie mają szanse na "dublet", bo w niedzielę zdobyli swój drugi w historii Puchar Polski, po finałowej wygranej w Opolu z MOKS Słoneczny Stok Białystok 7:1 (3:1).

12. Lex Kancelaria Słomniki           22       9      35-85

Przed startem rundy rewanżowej sezonu zasadniczego z powodów finansowych wycofany został zespół ze Słomnik, który jednocześnie jest pierwszym spadkowiczem. Z ekstraklasą pożegna się też 11. drużyna tabeli, a ekipa z pozycji 10. będzie grała w barażach z pierwszoligowcem. Awans do elity zapewnili sobie zwycięzcy obu grup pierwszej ligi: Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice i Red Devils Chojnice.