Hitowa walka Polaków na Polsat Boxing Night?!

Sporty walki

Bardzo ciekawymi informacjami w programie Puncher Extra Time podzielił się Maciej Miszkiń. Jak wynika ze słów eksperta Polsatu Sport, promotorzy Adama Balskiego (12-0, 8 KO) i Nikodema Jeżewskiego (13-0-1, 8 KO) dogadali się w kontekście walki dwóch czołowych polskich zawodników wagi cruiser! - Mateusz Borek chciałby taki pojedynek na Polsat Boxing Night - przyznał.

W piątek Nikodem Jeżewski stoczy kolejny zawodowy pojedynek. W Kościerzynie podczas Friday Boxing Night zmierzy się ze znanym z występu w Polsce Demetriusem Banksem. Amerykanin w listopadzie zeszłego roku przegrał jednogłośnie na punkty z Adamem Balskim. Dla wielu ekspertów to właśnie ewentualne starcie Jeżewskiego z Balskim w niedalekiej przyszłości jest łakomym kąskiem...

 

Choć Jeżewski na razie nie chce się wypowiadać na temat takiego pojedynku, to bardzo ciekawymi informacjami podzielił się Maciej Miszkiń.

 

- Dochodzą mnie słuchy, że wszystko jest uzgodnione między promotorami. Promotor Jeżewskiego przebił Mateusza Borka, a Mateusz na nią przystał. Jeśli tak ma być, to promotor Jeżewski musi z nim uzgodnić warunki tego pojedynku. Mateusz Borek jest otwarty na organizację tego pojedynku na Polsat Boxing Night. Czekamy, aż Nikodem wygra w piątek i ten pojedynek z Balskim będzie dograny - przyznał ekspert Polsatu Sport.

 

Waga cruiser jest ciekawa nie tylko na świecie, ale także w Polsce. A Jeżewski i Balski zdecydowanie należą do jej czołówki. Jak zatem mogłaby wyglądać taka walka?

 

- Lekkim faworytem takiego pojedynku byłby Balski. Kiedy Jeżewski był zawieszony za doping, on się rozwijał i budował umiejętności na tle solidnych rywali, konfrontował się z większą publicznością... A to jest niezbędne na dużych galach - dodał Miszkiń.

Transmisja gali z walką Jeżewski - Banks w piątek od 19.00 w Polsacie Sport Fight i od 20.00 w Polsacie Sport.


Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie