W poszukiwaniu następców Milika, czyli "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"

Piłka nożna

Nadszedł czas na wielki finał XVIII edycji turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". 2 maja na PGE Narodowym swoje umiejętności zaprezentują najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców w kategoriach U-10 i U-12. Transmisja meczów finałowych w Polsacie Sport.

Po wielomiesięcznych zmaganiach nadszedł czas na rozstrzygnięcie sportowej rywalizacji w turnieju, który od 2000 roku zrzesza tysiące dzieci. Do walki o udział w "Piłkarskiej Majówce" na Stadionie Narodowym przystąpiły drużyny dziewcząt i chłopców z 97 procent powiatów w Polsce. Zawody mają na celu rozpowszechnianie sportu i aktywności wśród najmłodszych, a także wyłonienie piłkarskich talentów.

Zawodnicy, którzy swoimi umiejętnościami przewyższą równieśników mają szansę dostać zaproszenie na zgrupowania i konsultacje ze szkoleniowcami Polskiego Związku Piłki Nożnej podczas Letniej i Zimowej Akademii Młodych Orłów, a potem nawet do młodzieżowych reprezentacji Polski. Turniej ten był początkiem kariery wielu znanych dziś piłkarzy. Jednym z przykładów jest napastnik SSC Napoli, Arkadiusz Milik, aktualnie ambasador imprezy. Oprócz niego przygodę z poważną piłką zaczęli w ten sposób Piotr Zieliński, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński, czy Paulina Duda, której transfer do Paris Saint-Germain okazał się rekordowym w historii polskiej piłki kobiecej.

"Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" to największy turniej piłarski dla dzieci w Europie. Do tej pory zagrało w nim około 2 miliony młodych zawodników. Głównym sponsorem imprezy organizowanej przez PZPN od 12 lat jest firma Tymbark. Wsparciem od roku służy również firma Electrolux.

- Życzę by udział w turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" był dla was początkiem niezapomnianej piłkarskiej przygody, której finałem będzie gra w reprezentacji Polsk, a przede wszystkim sport na co dzień stale wam towarzyszył - powiedział prezes zarządku Maspex, Krzysztof Pawliński.

- Nadchodzi wydarzenie, na które sam z utęsknieniem czekam cały rok. Uwielbiam z bliska obserwować entuzjazm, zaangażowanie i emocje na twarzach tych małych piłkarzy i piłkarek - największych talentów z każdego regionu naszego kraju, którzy sportowo, w duchu fair play, rywalizują o grę na stadionie PGE Narodowym i o końcowe zwycięstwo. Czuję, że to właśnie w nich drzemie przyszłość reprezentacji Polski - powiedział prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

Honorowym partonatem imprezę objęli również Prezydent RP - Andrzej Duda, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Wszystkie mecze finałowe będą transmitowane w Polsacie Sport. Komentować je będą Mateusz Borek i Łukasz Wiśniowski z kanału Łączy Nas Piłka.

Terminarz meczów finałowych turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku":

godz. 10.10 - mecz finałowy dziewcząt do lat 10
godz. 10.40 - mecz finałowy chłopców do lat 10
godz. 11.30 - mecz finałowy dziewcząt do lat 12
godz. 12.00 - mecz finałowy chłopców do lat 12

 

Po zakończeniu turnieju rozegrany zostanie mecz finałowy Pucharu Polski Arka Gdynia - Legis Warszawa. Transmisja meczu od godz. 15.50 w Polsacie Sport. Przedmeczowe studio od godz. 14.

 

W załączeniu wypowiedź Mateusza Borka.

CM, Polsat Sport, zpodworkanastadion.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze