Karpacki Wyścig Kurierów: Piąty etap dla Holendra de Jonga

Holender Timo de Jong (Destil) wygrał w Nowym Sączu, po samotnym finiszu, piąty etap kolarskiego Karpackiego Wyścigu Kurierów. Koszulkę lidera zachował jego rodak Sjoerd Bax (Delta).

De Jong uzyskał na mecie 17 sekund przewagi nad pierwszą dużą grupą, na której czele finiszował Włoch Francesco Di Felice (Delio Gallina), a trzecie miejsce zajął Bax. Najlepszy z Polaków, Szymon Krawczyk (Voster Uniwheels) był piąty.

W klasyfikacji generalnej Bax wyprzedza o 23 sekundy Niemca Christiana Kocha (LKT Team Brandenburg). Na trzecią pozycję, dzięki bonifikatom na lotnych premiach, awansował Filip Maciejuk z reprezentacji Polski, który traci do lidera 26 sekund.

Rozgrywany po raz 35. Karpacki Wyścig Kurierów jest największą w Europie Środkowej imprezą dla kolarzy do lat 23. Trasa prowadzi przez Węgry i Słowację do Polski. Rywalizacja zakończy się czwartek w Tarnowie.