NHL: Porażka obrońców tytułu w Pucharze Stanleya

Obrońcy trofeum hokeiści Pittsburgh Penguins nie wykorzystali atutu własnego lodowiska i przegrali w meczu drugiej rundy play off rozgrywek o Puchar Stanleya w Konferencji Wschodniej z Washington Capitals 3:4. W rywalizacji do czterech wygranych prowadzą ich rywale 2-1.

Szalę zwycięstwa na korzyść zespołu ze stolicy przechylił w ostatniej minucie spotkania 32-letni Rosjanin Aleksander Owieczkin. W play off ma na koncie już osiem goli. Pozostałe bramki dla Capitals, którzy wygrali trzecią tercję 2:0 strzelili: John Carlson, Chandler Stephenson i Matt Niskanen.

Łupem bramkowym wśród pokonanych podzielili się: Jake Guentzel, Patrick Hoernqvist i Sidney Crosby. To druga porażka "Pingwinów" z rzędu, którzy będą gospodarzami czwartego spotkania w czwartek.

Penguins w 2017 roku jako pierwsi od dwudziestu lat obronili Puchar Stanleya, pokonując Nashville Predators 4-2.

Także 2-1 w Konferencji Zachodniej prowadzą Winnipeg Jets, którzy pokonali u siebie finalistów z ubiegłego sezonu Nashville Predators 7:4.

Gospodarze, po nieudanej pierwszej fazie spotkania przegranej 0:3 zdominowali grę w pozostałych wygrywając je odpowiednio 4:0 i 3:1. Po dwa gole strzelili dla nich Dustin Byfuglien i Blake Wheeler oraz po jednym Paul Stastny, Jacob Trouba i Brandon Tanev. Drogę do bramki gospodarzy znaleźli Mike Fisher, P.K. Subban, Austin Watson i Filip Forsberg. Kolejne spotkanie, także w Winnipeg w czwartek.

W klasyfikacji kanadyjskiej play off na czele znajduje się Guentzel, który w dziewięciu meczach zdobył 19 punktów za osiem bramek i jedenaście asyst. O jeden pkt wyprzedza Davida Pastrnaka (Boston Bruins - 5+13) oraz Crosby'ego o dwa (8+9).