ME w zapasach: Zasina ze srebrnym medalem

Sporty walki

Roksana Zasina (ZTA Zgierz) zdobyła w rosyjskim Kaspijsku srebrny medal zapaśniczych mistrzostw Europy w kategorii 55 kg. W finale Polka przegrała przy remisie 4:4 z Białorusinką Iryną Kuraczkiną.

To pierwszy medal biało-czerwonych w tegorocznych ME, a trzeci Zasiny w imprezie tej rangi, każdy innego koloru - złoty wywalczyła w Tbilisi w 2013 roku, a brązowy przed dwoma laty w Rydze.

W drugiej minucie finałowej walki Białorusinka dostała ostrzeżenie oraz nie wykorzystała 30 sekund aktywności i Polka zdobyła punkt. Z kolei na dwie minuty przed końcem dała się zaskoczyć i rywalka sprowadziła ją do parteru, a potem wyszła z nią poza matę zdobywając w sumie cztery punkty. 29-letnia Zasina nie dała za wygraną i zdobyła jeszcze trzy punkty, wyrównując stan rywalizacji na 4-4, ale lepiej punktowała - dwa razy po dwa - Białorusinka i to ona zdobyła złoty medal.

Zawodniczka ze Zgierza walczyła, jak przekazał PAP prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Adnrzej Supron, z lekką kontuzją żeber i dlatego nie mogła zaprezentować pełni swoich umiejętności.

Zasina, brązowa medalistka ubiegłorocznych mistrzostw świata w Paryżu, rywalizację w Kaspijsku rozpoczęła w środę od ćwierćfinału, w którym rozprawiła się z Ukrainką Anną Wojtową w 40 sekund, pokonując ją 10:0. W półfinale dzięki dwóm punktom za obejście wygrała 2:1 z Turczynką Bedihą Gun.

W czwartek wieczorem o brązowy medal w kategorii 68 kg walczyć będzie ubiegłoroczna mistrzyni kontynentu w wadze 63 kg i brązowa medalistka olimpijska z Rio de Janeiro Monika Michalik (Grunwald Poznań).