Rosa dzielnie walczyła, ale to Stelmet zameldował się w półfinale

Koszykówka

Mistrzowie trafiali trójki w kluczowych momentach meczu! Stelmet Enea BC pokonał Rosę Radom 93:83 - dzięki temu zwyciężył w serii 3-1 i awansował do półfinału Energa Basket Ligi. Serię z Anwilem Włocławek rozpocznie w piątek 11 maja.

Trójki Filipa Zegzuły dawały na początku spotkania małą przewagę i energię gospodarzom. Zielonogórzanie ciągle byli bardzo blisko, doprowadzali nawet do remisu, ale dzięki dobrej dyspozycji A.J. Englisha po 10 minutach było 23:19 dla Rosy. W drugiej kwarcie kibice zobaczyli więcej defensywy, ale to radomianie utrzymywali małe prowadzenie. W ważnym momencie dwa razy z dystansu trafił Marcin Piechowicz, ale w Stelmecie Enei świetnie radził sobie wracający do gry James Florence. Ostatecznie po pierwszej połowie było 38:37. Mistrzowie zdobyli przewagę na początku trzeciej kwarty po trafieniu Borisa Savovicia.

 

Rosa nie zamierzała się poddawać. Odzyskiwała prowadzenie, bo skuteczni byli Sokołowski i Zegzuła. Po 30 minutach wygrywała 61:58. Czwarta kwarta była bardzo wyrównana, a zespół trenera Andreja Urlepa starał się wykorzystywać przewagę pod koszami. Później trójki dokładali Łukasz Koszarek i Martynas Gecevicius i goście mieli już siedmiopunktowe prowadzenie. To wystarczyło do kontrolowania sytuacji na parkiecie. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Stelmetu Enei 93:83. Mistrzowie tym samym awansowali do półfinału Energa Basket Ligi.

 

Najlepszym zawodnikiem gości był Boris Savović z 21 punktami, 6 zbiórkami i 5 asystami. Michał Sokołowski zanotował zanotował 17 punktów, 5 zbiórek i 4 asysty dla gospodarzy.

 

Filip Zegzuła po raz pierwszy w tym sezonie znalazł się wyjściowym składzie Rosy. Rozegrał swój najlepszy mecz w obecnych rozgrywkach - rzucił 16 punktów. Obie drużyny grały bardzo zespołowo, ale więcej asyst zanotował zespół z Zielonej Góry - 24. Aż 11 z nich było autorstwa Łukasza Koszarka.

 

Czwarty mecz ćwierćfinałowy: Rosa Radom - Stelmet Enea BC Zielona Góra 83:93 (23:19, 15:18, 23:21, 22:35).

 

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 3-1 dla Stelmetu, który awansował do półfinału. Rywalem obrońcy tytułu w półfinale będzie najlepszy w fazie zasadniczej Anwil Włocławek.

 

Punkty:

 

Rosa Radom: Michał Sokołowski 17, Filip Zegzuła 16, A.J. English 13, Patrik Auda 11, Igor Zajcew 11, Marcin Piechowicz 9, Daniel Szymkiewicz 5, Michael Fraser 1, Szymon Szymański 0, Maciej Bojanowski 0

 

Stelmet Enea BC Zielona Góra: Boris Savovic 21, Vladimir Dragicevic 18, Martynas Gecevicius 14, Adam Hrycaniuk 10, Przemysław Zamojski 9, Łukasz Koszarek 9, James Florence 9, Filip Matczak 3, Jarosław Mokros 0

A.J., plk.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie