Hokejowe MŚ: Sukces finansowy jeszcze przed rozpoczęciem turnieju

Zimowe
Hokejowe MŚ: Sukces finansowy jeszcze przed rozpoczęciem turnieju
fot. PAP

Organizatorzy hokejowych mistrzostw świata rozgrywanych w Danii, w Kopenhadze i Herning w dniach 4-20 maja, przyznali, że osiągnęli niespodziewany sukces finansowy jeszcze przed rozpoczęciem turnieju, sprzedając ponad 300 tys. biletów.

- Po raz pierwszy w historii jesteśmy organizatorami hokejowych MŚ i Danię opanowała hokejowa euforia. Już na tydzień przed rzuceniem pierwszego krążka na lód sprzedaliśmy tyle biletów, ile zakładaliśmy na całe mistrzostwa, nie wierząc w taki wynik. I to jeszcze nie koniec, ponieważ zawsze podczas MŚ dopiero w czasie ich trwania sprzedawane są duże ilości biletów - powiedział prezes duńskiej federacji hokeja na lodzie Henrik Bach Nielsen.

Prezes firmy Sport Event Danmark Lars Lundow podkreśli z kolei, że nikt w Danii nie wierzył w taką ilość.

- Wydawała się tak magiczna i marzycielska jak z bajek, ponieważ jest dwukrotnie wyższa niż podczas mistrzostw Europy w piłce ręcznej mężczyzn rozgrywanych w Danii w 2014 roku - zaznaczył.

Z 300 tysięcy sprzedanych wejściówek na fazę grupową ponad 50 tysięcy kupili szwedzcy kibice.

Dla nich te MŚ będą bardzo "nisko kosztowe", ponieważ Szwecja fazę grupowa rozegra w stolicy Danii i kibice będą przyjeżdżać pociągami i samochodami przez otwarty w 2000 roku most nad cieśniną Oeresund łączący Kopenhagę i Malmoe. W ten sposób będą mogli przyjechać po pracy i wrócić do domów zaraz po zakończeniu każdego meczu.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze