Nice 1 liga żużlowa: Łotysze zatrzymają beniaminka? Transmisja w Polsacie Sport

Żużel
Nice 1 liga żużlowa: Łotysze zatrzymają beniaminka? Transmisja w Polsacie Sport
fot. PAP

W niedzielę 6 maja odbędzie się 5. kolejka w rozgrywkach Nice 1 ligi żużlowej. Bardzo ciekawie zapowiadają się dwie konfrontacje w których Lokomotiv Daugavpils podejmie Speed Car Motor Lublin, natomiast na Górnym Śląsku ekipa ROW-u Rybnik zmierzy się ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. To drugie starcie w Polsacie Sport od godz. 14:45.

Drugi mecz z rzędu przed własną publicznością pojadą żużlowcy Arge Speedway Wandy Kraków, którzy tym razem zmierzą się z Euro Finannce Polonią Piła. Goście będą chcieli udowodnić, że krakowianie to outsider tegorocznych zmagań w Nice 1 lidze oraz dostarczyciel punktów. Wanda po czterech meczach wciąż nie może pochwalić się żadną zdobyczą punktową, natomiast tydzień temu bardzo wysoko przegrała spotkanie w którym wydawało się, że istnieje szansa na korzystny rezultat. Skończyło się jednak pogromem przeciwko ekipie Car Gwarant Start Gniezno 16:44. Jeżeli miejscowi nie postarają się o zwycięstwo w najbliższą niedzielę, wówczas w kolejnych starciach może być o to bardzo ciężko, bowiem rywalami będą zespoły z ścisłej czołówki. Pilanie w trzech dotychczasowych spotkaniach odnieśli jedno zwycięstwo i będą chcieli poprawić swój bilans w stolicy Małopolski, zwłaszcza jeżeli pragną powalczyć w tym sezonie o coś więcej niż tylko utrzymanie.

 

Arge Speedway Wanda Kraków:

9. Marcin Jędrzejewski

10.

11. Victor Palovaara

12. Siergiej Łogaczew

13. Ernest Koza

14. Bartłomiej Kowalski

15. Piotr Pióro

 

Euro Finannce Polonia Piła:

1. Thomas H. Jonasson

2. Pontus Aspgren

3. Tomasz Gapiński

4. Thomas Joergensen

5. Rafał Okoniewski

6. Patryk Fajfer

7.

 

W Gnieźnie miejscowy Car Gwarant podejmie Orła Łódź. Dla ekipy z pierwszej stolicy Polski będzie to już trzeci mecz u siebie w tym sezonie. W dwóch poprzednich udało się efektownie zwyciężyć. Ponadto beniaminek Nice 1 ligi wygrał w poprzedniej kolejce wysoko na wyjeździe w Krakowie. Przed Startem trudne zadanie, bowiem na ich tor zawita Orzeł Łódź, który przegrał dwa ostatnie spotkania. Podopieczni Janusza Ślączki najpierw ulegli w Rybniku, a następnie w Gdańsku. Wydaje się, że łodzianie są w stanie pokusić się o dwa meczowe punkty na gnieźnieńskim owalu, ale z racji atutu własnej nawierzchni nie można skreślać gospodarzy, którzy u siebie są w stanie pokonać każdego. To zwiastuje bardzo ciekawe zawody.

 

Car Gwarant Start Gniezno:

9. Marcin Nowak

10. Jurica Pavlić

11. Adrian Gała

12. Eduard Krcmar

13. Mirosław Jabłoński

14. Maksymilian Bogdanowicz

 

Orzeł Łódź:

1. Hans Andersen

2. Aleksandr Łoktajew

3. Norbert Kościuch

4. Josh Grajczonek

5. Rohan Tungate

6. Jakub Miśkowiak

 

Rozpędzony od początku sezonu Speed Car Motor Lublin zawita na Łotwę, gdzie rywalem będzie Lokomotiv Daugavpils. Drużyna z Lubelszczyzny jest liderem tabeli i jako jedyna może pochwalić się mianem niepokonanej. W poprzedniej kolejce podopieczni Dariusza Śledzia wygrali u siebie z ROW-em Rybnik. Przed beniaminkiem tej klasy rozgrywkowej ciężkie zadanie podtrzymania tej passy, bowiem Lokomotiv u siebie jest wymagającym przeciwnikiem dla każdego. W tym sezonie przekonały się już o tym zespoły z Krakowa i przede wszystkim Rybnika. O ile na wyjazdach team dowodzony przez Nikołaja Kokina traci wiele na swojej wartości, to przed własną publicznością powinien wysoko zawiesić poprzeczkę. W tej konfrontacji niezmiernie ciężko jest wskazać faworyta.

 

Lokomotiv Daugavpils:

9. Kjastas Puodzuks

10. Wadim Tarsienko

11. Timo Lahti

12. Jevgenijs Kostygovs

13. Peter Ljung

14. Artjoms Trofimovs

 

Speed Car Motor Lublin:

1. Dawid Lampart

2. Sam Masters

3. Daniel Jeleniewski

4. Robert Lambert

5. Andreas Jonsson

6. Wiktor Lampart

 

W Rybniku dojdzie do szlagieru tej kolejki. Tamtejszy ROW skrzyżuje rękawice ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Jedni i drudzy spisują się u progu sezonu w kratkę, przeplatając dobre mecze słabszymi, toteż bezpośrednia konfrontacja powinna przysporzyć wielu emocji, a ewentualny triumfator umocni się w czubie tabeli. Obecnie rybniczanie i gdańszczanie mają na swoim koncie cztery oczka w czterech meczach. Spadkowicz z PGE Ekstraligi to w tym momencie zespół własnego toru, który u siebie pokonał Euro Finannce Polonię Piła i Orzeł Łódź, natomiast przegrał na Łotwie oraz w Lublinie. Z kolei podopieczni Lecha Kędziory odjechali jak dotąd tylko jeden mecz na wyjeździe, w którym przegrali w Pile. W trzech spotkaniach u siebie gdańszczanie wysoko pokonali Wandę Kraków, niespodziewanie ulegli Motorowi Lublin, a tydzień temu pewnie wygrali z Orłem Łódź 50:40.

 

W awizowanych składach doszło do roszad w obu teamach. W zestawieniu gospodarzy brakuje Artura Czai, a w jego miejsce pojawił się Craig Cook, natomiast do składu gości powraca Anders Thomsen, który ma zastąpić swojego rodaka – Patricka Hougaarda. Czy te roszady okażą się skuteczne? Przekonamy się w niedzielne popołudnie.

 

ROW Rybnik:

9. Andrij Karpow

10. Mateusz Szczepaniak

11. Troy Batchelor

12. Craig Cook

13. Kacper Woryna

14. Robert Chmiel

 

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:

1. Mikkel Bech

2. Michał Szczepaniak

3. Oskar Fajfer

4. Anders Thomsen

5. Mikkel Michelsen

6. Dominik Kossakowski

 

Transmisja z tego starcia w najbliższą niedzielę w Polsacie Sport od 14:45.

Krystian Natoński, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze