Piesio surowo ukarany za brutalny faul na Szymańskim

Piłka nożna

Grzegorz Piesio został surowo ukarany przez Komisję Dyscyplinarną PZPN za brutalny faul na Sebastianie Szymańskim. W finale Pucharu Polski z Legią Warszawa (1:2) piłkarz Arki Gdynia został wyrzucony z boiska.

W piątkowe popołudnie Komisja Dyscyplinarna PZPN wydała oświadczenie w tej sprawie. Jak poinformowano, Piesio został zawieszony na pięć spotkań w krajowym pucharze. Kara obowiązuje od 3 maja.

 

W 71. minucie finału Pucharu Polski sędzia Piotr Lasyk po skorzystaniu z systemu VAR pokazał piłkarzowi Arki Gdynia czerwoną kartkę. Faul na Szymańskim był brutalny. Na szczęście legionista wyszedł bez szwanku z tej sytuacji.

 

Piesio za swój incydent przeprosił, ale kara była nieunikniona. - Jego wejście bardzo mnie zabolało. Widziałem tę sytuację na powtórce i uważam, że zasłużył na czerwoną kartkę. Po faulu piłkarz Arki kłócił się jeszcze z arbitrem, ale po meczu mnie przeprosił i wyjaśniliśmy sobie to zdarzenie. Takie rzeczy się w sporcie zdarzają - powiedział cytowany przez portal legia.net Szymański.

 

Brutalny faul na Sebastianie Szymańskim w załączonym materiale wideo.

jk, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze