Łukjaniuk wygrał Rajd Wysp Kanaryjskich. Grzyb szósty

Moto

Rosjanin Aleksiej Łukjaniuk (Ford Fiesta R5) wygrał Rajd Wysp Kanaryjskich, drugą rundę samochodowych mistrzostw Europy. Najlepszy z Polaków Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia R5) zajął szóste miejsce, ze stratą 2.04,5 do zwycięzcy.

Drugi był Łotysz Nikołaj Griazin (Skoda Fabia R5) - strata 51,4, a trzeci Niemiec Fabian Kreim (Skoda Fabia R5) - 1.29,5. Łukjaniuk był najlepszy także w pierwszej eliminacji ME na Azorach.

Na 10. pozycji rajd ukończył Łukasz Habaj (Ford Fiesta R5), na 14. Hubert Ptaszek (Skoda Fabia R5), a na 16. Aleks Zawada (Hyundai i20 R5).

W poprzednim sezonie na Wyspach Kanaryjskich triumfował Łukjaniuk, przed Kajetanem Kajetanowiczem. W tym roku trzykrotny mistrz Europy nie zgromadził wystarczającego budżetu i nie przystąpił do rywalizacji.

W kalendarzu ME 2018 znalazło się osiem rund. Siódmą - w drugiej połowie września - będzie Rajd Polski na trasach w rejonie Mikołajek.