MotoGP: Grand Prix Hiszpanii. Transmisja na żywo w Polsatsport.pl

Moto
MotoGP: Grand Prix Hiszpanii. Transmisja na żywo w Polsatsport.pl
fot. PAP

Brytyjczyk Cal Crutchlow był najszybszym zawodnikiem w kwalifikacjach przed jutrzejszym wyścigiem o Grand Prix Hiszpanii na torze Jerez Angel Nieto. Zawodnik ekipy LCR Honda zostawił za swoimi plecami jeźdźców fabrycznych Hondy, zdobywając pierwsze pole startowe od wyścigu na torze Silverstone w 2016 roku. Rozgrzewki startują o godzinie 8:40, natomiast wyścigi od godziny 11:00 na Polsat Sport Extra, Polsatsport.pl i IPLI.

Jak sam przyznał zbyt długo czekał na tak dobry wynik w kwalifikacjach, ale motywacja zdobycia nowego auta, które jest nagrodą dla najlepszego zawodnika w sesjach kwalifikacyjnych działa cuda. Co więcej Crutchlow w swoim najszybszym okrążeniu poprawił czas rekordu toru, tym samym stając się najszybszym motocyklistą na obiekcie w Andaluzji
 
Pierwszą linię uzupełnią Dani Pedrosa (Honda), który uzyskał drugi czas oraz Johan Zarco (Yamaha). Najszybszym Ducati był Jorge Lorenzo startujący do jutrzejszego wyścigu z czwartego miejsca. W roku 2017, wyścig w Jerez był jednym z najlepszych w wykonaniu Hiszpana, który wciąż nie znalazł miejsca na kolejne sezony. Rozczarowaniem jest dopiero piąta pozycja Marca Marqueza, który w treningach narzucał nieprawdopodobne tempo i niewątpliwie wywrotka w FP4 nie była po myśli mistrza świata z sezonu 2017. 

 

Rozgrzewki startują o godzinie 8:40, natomiast wyścigi od godziny 11:00 na Polsat Sport Extra, Polsatsport.pl i IPLI.

Redakcja, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie