Nawałka spróbuje sił w silnym zagranicznym klubie? "Nie stać nas na przebicie oferty Bayernu"

Piłka nożna

W programie Cafe Futbol poruszony został temat Adama Nawałki. Jak długo selekcjoner pozostanie z reprezentacją Polski? - Jego motywacja może doprowadzić do tego, że on sam będzie chciał pracować w klubie europejskim, żeby się na taki poziomie sprawdzić - powiedział sekretarz generalny PZPN, Maciej Sawicki.

Tomasz Hajto: Nawałka pracuje fenomenalnie. Zrobił świetną selekcję i przyjemnie się reprezentację w końcu ogląda. Reprezentacja zrobiła wielki krok na Mistrzostwach Europy, ale też każdy po cichu liczy na więcej. Dla zapracowanego trenera to też jest to mało.

 

Mateusz Borek: Wiemy w jaki sposób konstruowane są kontrakty z selekcjonerem przez prezesa Zbigniewa Bońka. Wiemy też, że wraz z końcem eliminacji, kiedy okazało się, że jesteśmy finalistami, ten kontrakt został przedłużony do końca mistrzostw świata. Czy w tej chwili jest zarys nowego kontraktu dla Nawałki? I czy jest inicjatywa ze strony trenera, żeby dalej pracować z reprezentacją?

 

Maciej Sawicki: My teraz o tym nie myślimy. Teraz myślimy o tym, żeby te mistrzostwa były dla nas udane. Jak będzie w Rosji, to się okaże. Zobaczymy czy trener będzie miał motywację, żeby być z drużyną czy nie. Mamy nadzieję, że wyniki będą dobre na tyle, że będziemy dalej ze sobą pracować. Kwestie odnowy kontraktu załatwiane są w 5-10 minut i to wszystko.

 

Mateusz Borek: Nie mówię o medalu, bo to byłoby coś niesamowitego, ale myślę, że ponowny awans do ćwierćfinału byłoby szansą dla polskiego trenera, aby po wielu latach być rozważonym przez poważne kluby europejskie. Zastanawiam się, czy jest jakieś zabezpieczenie w tym kontrakcie, że macie pierwszeństwo rozmawiania z selekcjonerem? Bo z Bayernem nie jesteście razem w stanie konkurować...

 

Maciej Sawicki: Gdyby Bayern chciał trenera Nawałkę, czego mu bardzo życzę, to nie bylibyśmy w stanie dać mu takich pieniędzy, żeby go utrzymać. Jego motywacja może doprowadzić do tego, że on sam będzie chciał pracować w klubie europejskim, żeby się na taki poziomie sprawdzić. Trzeba poczekać. Ja życzę trenerowi jak najlepiej. Chciałbym, żeby się rozwijał z nami jak najdłużej, bo wyniki są dobre, ale jeśli uzna, że chce mieć inne wyzwania zawodowe, to myślę, że wszyscy będziemy mu kibicować.

 

Dyskusja na temat Adama Nawałki w załączonym materiale wideo.

jk, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze