Francuski napastnik został sprowadzony przez United w 2015 roku za około 60 milionów funtów. Wejście do angielskiego świata miał całkiem udane, jednak z czasem zaczął coraz częściej siadać na ławce rezerwowych oraz występować na skrzydle. To jednak cały czas ważna postać układanki Jose Mourinho, choć nie ulega wątpliwości, że chciałby grać częściej. W tym sezonie strzelił tylko jedenaście goli we wszystkich rozgrywkach.


W związku z tym coraz głośniej mówi się o jego odejściu. Na razie jest to informacja z rodzaju plotek, ale piłkarz z pewnością nie będzie narzekał na brak ofert. Najnowsze doniesienia mówią, że usługami Francuza zainteresowana jest Chelsea, a Mourinho mógłby nawet oddać Martiala do ligowego rywala. Stawia jednak warunek.

 

A ten jest dosyć stanowczy. Chelsea nie dość, że musiałaby zapłacić 40 milionów funtów, to jeszcze włączyć w transakcję Williana. Portugalski trener jest wielkim zwolennikiem talentu brazylijskiego skrzydłowego i wielokrotnie chciał go ściągnąć na Old Trafford.

 

Problem w tym, że Willian stał się ważnym piłkarzem Chelsea, a do tego powtarzał w wielu wywiadach, że nie chce odchodzić z klubu.