CF: Legia pożegna się z trenerem, który zdobędzie Puchar Polski i mistrzostwo?

Piłka nożna

Do Deana Klafurica podchodziliśmy z dużą dozą niepewności jako asystenta Romeo Jozaka - rozpoczął dyskusję o nowym trenerze Legii Mateusz Borek. Debata w studiu Cafe Futbol miała na celu podsumować za i przeciw pozostawieniu Chorwata na stanowisku, ponieważ jest na najlepszej drodze do zdobycia dubletu mimo ciężkiego sezonu...

Co mi się u niego podoba: mega kultura, zdystansowanie, szacunek do przeciwnika. Widać, że z drużyną złapał już jakąś chemię. Legia odżyła, trener ma fajny kontakt z piłkarzami, wygrał prawie wszystko. Dlaczego nie dać mu szansy? - skomentował Tomasz Hajto, wyraźnie zafascynowany umiejętnościami tymczasowego szkoleniowca lidera Ekstraklasy.
 
Fakty są takie, że Legia po zwolnieniu Jozaka wygrała cztery spotkania i jedno zremisowała, po drodze zdobywając Puchar Polski w finale z Arką Gdynia. Mistrz wrócił na szczyt Ekstraklasy i utrzymał pozycję remisując w niedzielę z bezpośrednim rywalem, Jagiellonią Białystok.
 
Jeśli zdobędzie mistrzostwo Polski, uważam, że nie ma żadnych argumentów, żeby go wyrzucać. Wziąc zespół w takiej sytuacji, gdzie był rozbity i nie układało się nic, dźwignąć zespół w tydzień, to naprawdę nie jest łatwe - stanowczo dodał Hajto.
 
Kandydatów na trenera Legii było już wielu, a spekulacje trwają bez końca. Mówiono nawet o Adamie Nawałce, Myronie Markiewiczu czy legendarnym Gheorghe Hagim.
 
Czy to jest w ogóle możliwe, że Legia pożegna się z trenerem, który zdobędzie na przykład Puchar i mistrzostwo, jeśli tak wszystko by się ułożyło - powiedział Borek. - W Legii wszystko jest możliwe - spuentował Cezary Kowalski.
 
Cała dyskusja o Klafuricu w załączonym materiale wideo.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze