Trener Śląska Wrocław: Budujemy zespół na kolejny sezon

Piłka nożna
Trener Śląska Wrocław: Budujemy zespół na kolejny sezon
fot. PAP

Przed spotkaniem z Pogonią Szczecin w 35. kolejce piłkarskiej ekstraklasy trener Śląska Wrocław Tadeusz Pawłowski przyznał, że zaczyna budować drużynę już na nowy sezon. - Wykorzystam do tego mecze rozgrywane teraz - zaznaczył.

Śląsk w ostatniej kolejce zremisował na wyjeździe z Cracovią 3:3 i zapewnił sobie utrzymanie w ekstraklasie. Pawłowski stwierdził, że nie oznacza to, iż ostatnie trzy spotkania sezonu zostaną potraktowane ulgowo.

 

- Tak jak aktor w teatrze gra kolejny spektakl i musi się do niego przygotować, tak i my mamy kolejny mecz, który jest dla nas w tej chwili najważniejszy. Każde spotkanie cementuje, każde jest istotne. Poprawiła się psychika w drużynie, chłopcy są weselsi, więcej ze sobą rozmawiają. Od początku byłem nastawiony pozytywnie i mówiłem, że patrzymy w górę tabeli. Teraz przed nami kolejny mecz, w którym możemy zbliżyć się do Cracovii – powiedział szkoleniowiec wrocławian.

 

Dodał, że chociaż chce wywalczyć jak najwyższe miejsce w grupie spadkowej na koniec rozgrywek, to myśli już o nowym sezonie.

 

- Budujemy zespół na kolejny sezon. Myślimy o nowych rozgrywkach i wykorzystamy do tego mecze rozgrywane teraz. Chcemy iść w tę stronę, aby nasz futbol był nie tylko skuteczny, ale również atrakcyjny. Na spotkanie z Lechią przyszło w miarę dużo ludzi, bo 14 tysięcy kibiców. Tę liczbę możemy zwiększyć tylko dobrą grą, zwycięstwami i wysokim miejscem w tabeli – stwierdził.

 

Chociaż o personaliach Pawłowski nie mówił, można się spodziewać we wtorek kilku zmian nie tylko w kadrze meczowej, ale także w wyjściowej jedenastce. Trener Śląska chce dać szansę pokazania się zwłaszcza piłkarzom młodszym.

 

- W kadrze na mecz będzie na pewno kilku młodych zawodników. Chciałbym przynajmniej jednemu z nich dać szansę gry od początku. Z decyzjami poczekam do wtorku. Nie chcę, aby to była tak zwana partyzantka i prowizorka. Siłą naszego zespołu jest to, że mamy graczy w różnym wieku – zaznaczył.

 

O Pogoni trener Śląska mówił tylko w samych superlatywach i podkreślił, że to drużyna, która praktycznie całą wiosnę spisuje się dobrze.

- Personalnie Pogoń ma bardzo dobrą drużynę. W pierwszej części sezonu zawiedli, podobnie jak my, ale wiosną prezentuje się już dobrze i równo. Przed nami fajny sprawdzian, bo spotkają się dwie ekipy, które ostatnio grają dobrze – dodał.

 

Początek meczu Śląsk – Pogoń o godzinie 20.30.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze