Trener mistrzów Polski Dean Klafuric powiedział, że dokładnie przeanalizowano ostatnie mecze Wisły Płock, którą w środę jego podopieczni podejmą w 35. kolejce ekstraklasy. - Wiemy co zrobić, żeby wygrać i nie patrzymy na mecze rywali - podkreślił Chorwat.

Broniąca tytułu Legia ma 61 punktów i wyprzedza o dwa Lecha Poznań oraz o trzy zajmującą trzecie miejsce Jagiellonię. Cała trójka w poprzedniej kolejce zremisowała. - Nie patrzymy na mecze rywali. Nie ma dla nas znaczenia, jakie wyniki padną w innych spotkaniach. Wszystko zweryfikuje boisko - powiedział Klafuric na wtorkowej konferencji prasowej.

W połowie grudnia stołeczny zespół przegrał na własnym boisku z Wisłą Płock 0:2. Natomiast w poprzedniej kolejce podopieczni Jerzego Brzęczka sprawili kolejną w tym sezonie niespodziankę bezbramkowo remisując u siebie z Lechem Poznań. - Przeanalizowaliśmy oba te spotkania. Jak do każdego meczu, również do tego podchodzimy z dużym szacunkiem. Wisła zajmuje piąte miejsce w tabeli, a to świadczy o sile tego zespołu - przyznał szkoleniowiec "Wojskowych".

W konferencji wziął udział również Inaki Astiz. - Wisła Płock walczy o europejskie puchary i na pewno zagra z nami z dużym zaangażowaniem. Ten zespół prezentuje się ostatnio bardzo dobrze. Nasi rywale zdają sobie sprawę ze stawki meczu, ale musimy skupić się na sobie, bo też mamy o co grać - o mistrzostwo Polski - podkreślił obrońca Legii.

 

Początek meczu Legia Warszawa - Wisła Płock o godzinie 18:00. Zapraszamy na relację na żywo.