Nice 1 Liga: Pierwsza w roku porażka Podbeskidzia Bielsko-Biała

Drużyna GKS Katowice wygrała z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:0 (0:0) w meczu 30. kolejki Nice 1 Ligi. Obie bramki padły w drugiej połowie spotkania. Zwycięstwo pozwoliło piłkarzom Jacka Paszulewicza wrócić na pozycję wicelidera.

GieKSa to jeden z najpoważniejszych pretendentów do awansu do Ekstraklasy. Ostatnio katowiczanie złapali lekką zadyszkę i w trzech spotkaniach ich zdobycz punktowa wyniosła zaledwie jedno "oczko". O przestoju nie mogą mówić piłkarze Podbeskidzia, którzy w tym roku nie zaznali jeszcze goryczy porażki... aż do środy.

Pierwsza połowa to bardzo wyrównana walka obu zespołów. Wiele akcji toczyło się w środkowej części boiska. Żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie klarownej sytuacji do strzelenia bramki. Wynik dopiero po przerwie otworzył potężnym centrostrzałem Mateusz Mączyński. Na podwyższenie nie trzeba było długo czekać. Niespełna dwie minuty później Rafała Leszczyńskiego pokonał Lukas Klemenz. Wynik spotkania w 77. minucie ustalił Adrian Błąd.

Trzy punkty zdobyte przed własną publicznością pozwoliły piłkarzom z Katowic wrócić na drugie miejsce w tabeli Nice 1 Ligi. Do liderującej Miedzi Legnica tracą pięć "oczek".

GKS Katowice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0 (0:0)
Bramki: Mączyński 52, Klemenz 54, Błąd 77

GKS Katowice: Maciej Wierzbicki - Kamil Słaby, Mateusz Kamiński, Lukas Klemenz, Mateusz Mączyński - Paweł Mandrysz (56' Oktawian Skrzecz), Łukasz Zejdler (85' Bartłomiej Kalinkowski), Bartłomiej Poczobut, Andrja Prokić (81' Grzegorz Goncerz), Adrian Błąd - Dalibor Volas

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Rafał Leszczyński - Filip Modelski, Mavroudis Bougaidis, Mariusz Malec, Paweł Oleksy - Damian Chmiel (57' Lubos Kolar), Guga Palavandishvili, Valerijs Sabala, Łukasz Hanzel (57' Adrian Rakowski), Łukasz Sierpina - Paweł Tomczyk (74' Kacper Kostorz)

Żółte kartki: Kamiński, Prokić, Słaby, Błąd, Zejdler, Mączyński - Modelski, Oleksy