Nice 1. Liga: Raków Częstochowa - Ruch Chorzów. Transmisja w Polsacie Sport

Piłka nożna
Nice 1. Liga: Raków Częstochowa - Ruch Chorzów. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfra Sport

W środowym meczu 30. kolejki Nice 1. Ligi Raków Częstochowa zmierzy się przed własną publicznością z Ruchem Chorzów. Podopieczni Marka Papszuna okupują środek tabeli, ale wciąż mają duże szanse na awans do Lotto Ekstraklasy, z kolei chorzowianie dramatycznie bronią się przed spadkiem, ale ich los wydaje się być już przesdązony. Transmisja meczu Raków Częstochowa - Ruch Chorzów w Polsacie Sport.

Trzydziesta seria gier może okazać się kluczowa dla 14-krotnych mistrzów Polski w kontekście pozostania na zapleczu Ekstraklasy. "Czerwona latarnia" ligi przegrała aż 16 z 29 spotkań, tracąc przy tym prawie 50 bramek. Do miejsca barażowego piłkarze Dariusza Fornalaka tracą dziewięć punktów, a do końca sezonu pozostało tylko pięć kolejek. "Niebiescy" seryjnie przegrywają, w ostatnim spotkaniu ulegli Puszczy Niepołomice 0:2.

W zupełnie innej sytuacji jest klub z Częstochowy. Po kiepskim początku rundy wiosennej "Czerwono-Niebiescy" wzięli się do roboty notując dobre wyniki. Na chwilę obecną częstochowianie zajmują dziewiąte miejsce w tabeli, ale do wicelidera - Stali Mielec tracą tylko cztery "oczka".

W meczu nie będą mogli wziąć udziału kibice gości. W związku z zaleceniami Komendy Miejskiej Policji spotkaniu nadano status tego o podwyższonym ryzyku. W związku z powyższym na stadion nie zostaną wpuszczeni nie tylko kibice z Chorzowa, ale także Łodzi, Krakowa i Torunia.

 

Transmisja meczu Raków Częstochowa - Ruch Chorzów od 17:45 w Polsacie Sport i Polsacie Sport HD.

kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze