Zainteresowane podpisaniem kontraktu z Hiszpanem są m.in. zespoły Sydney FC (drużyna Adriana Mierzejewskiego), Melbourne Victory, Newcastle Jets i Western Sydney. - Wystarczy tylko omówić szczegóły ewentualnego kontraktu. A-League oferuje doskonałe warunki, zarówno finansowe, jak i bytowe. Szlaki do naszej piłki nożnej przetarł Alessandro Del Piero, wiemy, że był bardzo zadowolony z czasu, który wraz z rodziną spędził w australijskim klubie - powiedział Gallop.

 

Iniesta, który od prawie 16 lat broni barw Barcelony, ujawnił pod koniec kwietnia, że trwający sezon jest jego ostatnim w katalońskim klubie. "To jest decyzja szczegółowo przemyślana" - powiedział na konferencji prasowej 33-letni piłkarz. - To dla mnie bardzo trudny dzień, ponieważ spędziłem tu całe życie i niełatwo jest powiedzieć do widzenia. Dałem temu klubowi wszystko co miałem najlepszego i bardzo dużo otrzymałem w zamian - dodał piłkarz.

 

Dotychczas Iniesta wywalczył osiem tytułów mistrza Hiszpanii, sześć razy zdobył Puchar Króla i siedmiokrotnie krajowy Superpuchar. Sukcesy odnosił także w rozgrywkach międzynarodowych: czterokrotnie triumfował w Lidze Mistrzów, a po trzy razy w Superpucharze UEFA i w klubowych mistrzostwach świata. Z reprezentacją Hiszpanii dwukrotnie zdobył mistrzostwo Europy i raz mistrzostwo świata.

 

Według nieoficjalnych informacji Iniesta otrzymał już propozycje gry z Chin, Japonii i właśnie Australii.