Co musi się stać, by Legia Warszawa świętowała tytuł już w niedzielę?

Piłka nożna
Co musi się stać, by Legia Warszawa świętowała tytuł już w niedzielę?
fot. Cyfrasport

Piłkarze Legii w niedzielnym spotkaniu u siebie z Górnikiem Zabrze w 36. kolejce ekstraklasy mogą wywalczyć mistrzostwo Polski. Wariantów jest kilka, łącznie z takim, że warszawskiej drużynie wystarczy nawet remis. Wtedy musi jednak patrzeć na wyniki dwóch innych meczów.

Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu Legia ma 64 punkty, Jagiellonia Białystok - 61, a Lech Poznań - 59. Poznaniacy byli najlepsi w sezonie zasadniczym, ale od czasu podziału tabeli na dwie grupy m.in. przegrali wszystkie trzy spotkania u siebie. W efekcie w czwartek pożegnano się z chorwackim trenerem Nenadem Bjelicą.

 

Mecze 36. kolejki w grupie mistrzowskiej odbędą się w niedzielę (wszystkie o godz. 18). Legia podejmie Górnika, Jagiellonia zagra w Lubinie z Zagłębiem, a Lech w Krakowie z Wisłą.

 

Legia wywalczy w niedzielę mistrzostwo Polski, jeżeli zdobędzie w tej kolejce więcej punktów od Jagiellonii i będzie miała większą przewagę nad Lechem niż trzy punkty. Aby tak się stało, możliwe są trzy warianty. Nawet remis może dać legionistom tytuł, ale z drugiej strony - jeżeli Jagiellonia wygra w Lubinie - zwycięstwo nie da teraz mistrzostwa ekipie z Łazienkowskiej.

 

W przypadku równej liczby punktów stołeczny klub, trzeci po sezonie zasadniczym, będzie niżej w tabeli od Lecha i Jagiellonii.

Legia zostanie w najbliższą niedzielę mistrzem Polski, jeżeli:

 

- wygra z Górnikiem, a Jagiellonia przegra z Zagłębiem

- wygra z Górnikiem, a Jagiellonia zremisuje z Zagłębiem

(w obu powyższych przypadkach wynik Lecha nie będzie miał dla Legii znaczenia)

- zremisuje z Górnikiem, Jagiellonia przegra z Zagłębiem, a Lech nie wygra z Wisłą Kraków.

jk, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie