FEN 21: Oficjalna zapowiedź (WIDEO)

Sporty walki

Fight Exclusive Night wraca do domu. Federacja, powołana do życia we Wrocławiu, zapowiada FEN 21 – galę walk w formułach MMA i K-1. 25 maja w stolicy Dolnego Śląska dojdzie do dziewięciu starć, w tym dwóch o pasy mistrzowskie. Znamy już prawie wszystkich zawodników, którzy w Hali Orbita zaprezentują się kibicom.

– Wrocław to nasze miasto. Stąd pochodzimy, tu zaczynaliśmy i kochamy tu wracać. Gale w domu smakują najlepiej – podkreśla Paweł Jóźwiak, prezes FEN. – Dolnośląscy kibice potrafią docenić sport na najwyższym poziomie. Dlatego 25 maja we Wrocławiu przygotowaliśmy bardzo mocną kartę walk.

 

W walce wieczoru zmierzą się Andrzej Grzebyk (12-3, 5KO, 3SUB) i Thiago „Monstro” Vieira (10-2, 9KO, 1SUB). Tarnowianin Grzebyk możliwość walki o pas zapewnił sobie efektownym zwycięstwem podczas warszawskiej FEN 20, gdy pokonał przez nokaut Anatolija Litwinova. W sumie będzie to dla niego piąty występ w FEN, przy trzech dotychczasowych zwycięstwach podczas gal organizacji. Grzebyk znany jest z ofensywnego stylu walki – aż 8 z 12 zwycięstw odniósł przez nokaut lub poddanie. Ofensywa spotka się z ofensywą. Vieira aż 9 z 10 zwycięstw odniósł przez nokaut. 26-letni Brazylijczyk po raz pierwszy będzie walczył w Polsce. – Znakomity, mocno bijący brazylijski „król nokautu” kontra będący na fali najlepszy zawodnik wagi średniej w FEN. Vieira i Grzebyk to bardzo mocne starcie, którego nie można przegapić – podkreśla Jóźwiak.

 

W drugiej walce o pas mistrzowski zmierzą się zawodnik gospodarzy Wojciech Wierzbicki (13-3) i Łukasz Pławecki (20-14-1). Dla Wierzbickiego, byłego międzynarodowego mistrza Polski w K-1, będzie to szansa na odzyskanie pasa FEN, który stracił w styczniu 2017 r. Pławecki natomiast ma na koncie trzy kolejne zwycięstwa odniesione w ubiegłym roku i doświadczenie zebrane w 35 pojedynkach w karierze. Podczas FEN 21 zadebiutuje pod szyldem organizacji. – Zmotywowany, walczący u siebie i nastawiony na odzyskanie pasa Wierzbicki kontra Pławecki, w formie i z aspiracjami, by być najlepszym w swojej kategorii w formule K-1. Ten pojedynek reklamuje się sam – mówi Paweł Jóźwiak.

 

Karta walk FEN 21:

 

-84 kg: Thiago Vieira VS Andrzej Grzebyk *
-77 kg: Łukasz Pławecki VS Wojciech Wierzbicki K-1*
-93 kg: Toni Valtonen VS Marcin Zontek
-77 kg: Jacek Jędraszczyk VS Tymoteusz Łopaczyk
-93 kg: Kewin Wiwatowski VS Goran Reljic
-70 kg: Łukasz Kopera VS Mateusz Głąb
-70 kg: Patryk Nowak VS Marian Ziółkowski
-77 kg: Oskar Somerfeld VS Szymon Dusza
-120 kg: Grzegorz Ciepliński VS Marcin Sianos

 

*Stawką tych pojedynków będzie pas mistrzowski federacji FEN

 

Bilety na galę FEN 21 można nabyć na stronie internetowej fen-mma.com/bilet

FEN

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze