Arak chwali kolegę. "On przewyższa tę ligę"

Piłka nożna

- Myślę, że jest to zawodnik, który przewyższa Nice 1. Ligę. Trener cały czas powtarza mu, że jego potencjał piłkarski sięga dużo wyżej i dzisiaj w pełni pokazał na co go stać. W meczu z Chrobrym wziął odpowiedzialność na siebie i pociągnął zespół do zwycięstwa - powiedział w rozmowie z Polsatsport.pl Jakub Arak.

Paweł Ślęzak: Do zwycięstwa z Chrobrym Głogów poprowadził was Bartosz Nowak, czy to właśnie on jest liderem drużyny?

Jakub Arak: Myślę, że jest to zawodnik, który przewyższa Nice 1. Ligę. Trener cały czas powtarza mu, że jego potencjał piłkarski sięga dużo wyżej i dzisiaj w pełni pokazał na co go stać. W meczu z Chrobrym  wziął odpowiedzialność na siebie i pociągnął zespół do zwycięstwa.

Od niedawna gracie w nowym ustawieniu, czy ta taktyka wam odpowiada?

Zmiany kadrowe są w pewnym stopniu wymuszone przez brak kilku kluczowych graczy, zwłaszcza w szykach obronnych. To spore osłabienie, które zmusza nas do grania bardziej ofensywnie i jak na razie idzie świetnie. Oczywiśćie musimy uważać na kontry rywali, bo każdy taki atak może nas kosztować utratę bramki.

Walczycie o awans do Ekstrklasy, a do końca sezonu pozostało już tylko kilka kolejek. Jak czujecie się przed tymi kluczowymi meczami?


Jesteśmy zdeterminowani, ale spokojni. Wiemy o co walczymy i zrobimy wszystko, żeby wygrać trzy ostatnie mecze. Musimy zagrać najlepiej jak potrafimy, żeby na koniec nie mieć do siebie pretensji.

 

Cała rozmowa z Jakubem Arakiem w załączonym materiale wideo.

Paweł Ślęzak, kl, Polsat SPort
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie