Gruth doradcą ds. szkolenia w Polskim Związku Hokeja na Lodzie

Zimowe
Gruth doradcą ds. szkolenia w Polskim Związku Hokeja na Lodzie
fot. PAP

Jeden z najwybitniejszych w historii polski hokeista Henryk Gruth pomoże pogrążonemu w kryzysie Polskiemu Związkowi Hokeja na Lodzie. Czterokrotny olimpijczyk, od lat pracujący w Szwajcarii, został doradcą ds. szkolenia.

PZHL z nowym prezesem Piotrem Demiańczukiem stara się zażegnać kryzys finansowy, do którego przyczyniły się niewłaściwie wykorzystane dotacje z Ministerstwa Sportu i Turystyki. W dodatku w kwietniowych mistrzostwach świata Dywizji 1A biało-czerwoni zajęli ostatnie miejsce i w przyszłym roku będą występowali na trzecim poziomie rozgrywkowym.

O współpracy z Gruthem oraz innym byłym reprezentantem Polski, także pracującym w Szwajcarii Dariuszem Wieczorkiem PZHL poinformował w poniedziałek na swojej stronie internetowej.

Gruth dwukrotnie pełnił funkcje chorążego polskiej reprezentacji na zimowe igrzyska - Calgary 1988 i Albertville 1992. W olimpijskich turniejach grał także w Lake Placid 1980 i Sarajewo 1984. Od 1997 roku pracuje w Szwajcarii, gdzie prowadził drużyny seniorskie i juniorskie, a obecnie zajmuje się m.in. opracowywaniem koncepcji i nadzorowaniem szkolenia młodzieży.

W 2006 roku, jako pierwszy i jedyny do tej pory Polak, Gruth został przyjęty do Galerii Sławy Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie.  

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze