Nice 1 Liga: GKS Tychy - Raków Częstochowa. Transmisja w Polsacie Sport!

Piłka nożna
Nice 1 Liga: GKS Tychy - Raków Częstochowa. Transmisja w Polsacie Sport!
fot. Polsat Sport

Na zakończenie 31. kolejki Nice 1 Ligi dojdzie do starcia GKS-u Tychy z Rakowem Częstochowa. Obie drużyny cały czas mają szansę na uzyskanie awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Transmisja meczu GKS Tychy - Raków Częstochowa od godziny 17:45 w Polsacie Sport!

Sprawa awansu do Ekstraklasy cały czas pozostaje otwarta. W tabeli prowadzi Miedź Legnica (52 pkt), a drugie miejsce - również premiowane awansem - aktualnie zajmuje Zagłębie Sosnowiec (52 pkt). Na kolejnych pozycjach znajdują się Stal Mielec (50 pkt), GKS Katowice (50 pkt), Chojniczanka Chojnice (50 pkt), Wigry Suwałki (49 pkt), GKS Tychy (46 pkt) oraz Raków Częstochowa (46 pkt). Spotkanie kończące 31. kolejkę pomiędzy GKS Tychy a Rakowem Częstochowa może dać odpowiedź na pytanie, która z drużyn pozostanie w grze o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Tyszanie w rundzie wiosennej spisują się się najlepiej spośród wszystkich drużyn Nice 1 Ligi. Na 11 rozegranych spotkań zapisali w swoim dorobku aż 26 punktów, a na własnym obiekcie w 2018 roku jeszcze nie zaznali goryczy porażki. GKS znajduje się na fali trzech kolejnych zwycięstw i do spotkania z Rakowem podopieczni Ryszarda Tarasiewicza przystępują z wielkimi nadziejami.

Częstochowianie natomiast po znakomitej rundzie jesiennej dość długo nie potrafili znaleźć formy, ale w ostatnich spotkaniach złapali odpowiedni rytm. Podopieczni Marka Papszuna od czterech meczów pozostają drużyną niepokonaną, a nadzieje na uzyskanie awansu cały czas napędzają wyobraźnię i mobilizują piłkarzy Rakowa.

Jesienna konfrontacja GKS-u z Rakowem zakończyła się rezultatem 2:2, ale tym razem podział punktów nikogo nie będzie satysfakcjonował.

Transmisja meczu GKS Tychy - Raków Częstochowa od godziny 17:45 w Polsacie Sport!

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze