Doświadczony rozgrywający wraca do Asseco Resovii Rzeszów

Siatkówka
Doświadczony rozgrywający wraca do Asseco Resovii Rzeszów
fot. Cyfrasport

Francuski siatkarz Rafael Redwitz podpisał z Asseco Resovią roczny kontrakt - poinformował klub na swej stronie. 37-letni rozgrywający w sezonie 2009/10 występował w barwach rzeszowskiej drużyny, która zajęła wtedy trzecie miejsce w mistrzostwach Polski.

Redwitz w dotychczasowej karierze występował w ligach francuskiej, włoskiej, rosyjskiej i polskiej. Z klubem Paris Volley trzykrotnie zdobył mistrzostwo Francji oraz puchar tego kraju.

W ubiegły poniedziałek Asseco Resovia potwierdziła odejście siedmiu siatkarzy, m.in. Aleksandra Śliwki, Niemca Jochena Schoepsa i Czecha Lukasa Tichacka.

Z klubem rozstają się także rozgrywający Michał Kędzierski i przyjmujący Dominik Depowski - wychowankowie AKS Rzeszów, którzy byli kilka razy na wypożyczaniu do innych drużyn PlusLigi; ostatni sezon spędzili w stolicy Podkarpacia. Występy w tym zespole zakończyli też libero Paweł Rusek i fiński przyjmujący Elviss Krastins, którzy zostali pozyskani latem.

Natomiast kontrakty z Resovią przedłużyli: Dawid Dryja, Mateusz Masłowski, Bartłomiej Lemański i Thibault Rossard.

Ostatni sezon nie był udany dla rzeszowian. W grudniu ze względu na słabe wyniki zwolniono włoskiego trenera Roberto Serniottiego, którego zastąpił Andrzej Kowal. Powrót wieloletniego szkoleniowca jednak nie wystarczył - Resovia zakończyła rozgrywki ligowe dopiero na szóstym miejscu, najgorszym od 12 lat, kiedy była siódma. Poprzednio w półfinale walki o mistrzostwo Polski zabrakło jej w 2008 roku.

 

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze