PŚ w rugby: Kara dla Rumunii dała awans Rosji

Inne
PŚ w rugby: Kara dla Rumunii dała awans Rosji
fot. Polsat Sport

Rosja dołączyła do grona uczestników przyszłorocznej edycji Pucharu Świata w rugby, zastępując w nim Rumunię - poinformowała światowa federacja. Rumunia została ukarana za wystawienie nieuprawnionych zawodników w meczach kwalifikacyjnych.

Złamanie tego samego przepisu stwierdzono w przypadku Hiszpanii i Belgii. Doszło do tego w meczach mistrzostw Europy, z których większość była także kwalifikacjami do PŚ. Światowa federacja (World Rugby) zdecydowała o odjęciu tym drużynom po pięć punktów za każde spotkanie, w którym zagrali nieuprawnieni zawodnicy. W związku z tym Hiszpanii odjęto 40 pkt, a Belgii i Rumunii po 30.

Po weryfikacji Niemcy zastąpią Hiszpanię w czerwcowym pojedynku pierwszej rundy barażowej o awans do PŚ z Portugalią. Zwycięzca tego meczu zmierzy się w drugiej, decydującej fazie z reprezentacją Samoa.

Dodatkowo przewidziane są kary finansowe dla federacji ze wspomnianych trzech krajów. Grzywna będą zawieszona na okres pięciu lat pod warunkiem, że w tym czasie nie dojdzie do ponownego złamania przepisów.

Wszystkie strony mają prawo do odwołania w ciągu 14 dni.

Gospodarzem przyszłorocznej edycji PŚ będzie Japonia.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze