Szwoch w Wiśle Płock

Piłka nożna
Szwoch w Wiśle Płock
fot. PAP

Grający ostatnio w Arce Gdynia na zasadzie wypożyczenia z Legii Warszawa 25-letni piłkarz Mateusz Szwoch podpisał trzyletni kontrakt z Wisłą Płock.

„Zapowiadałem wcześniej, że pierwszym wzmocnieniem będzie czołowy gracz drużyny z ekstraklasy. Teraz możemy ogłosić oficjalnie: Mateusz Szwoch od nowego sezonu rozpocznie przygotowania z naszym klubem” - powiedział PAP prezes Wisły Płock Jacek Kruszewski.

Szwoch niemal cały sezon 2017/2018 spędził na wypożyczeniu z Legii do Arki. 30 czerwca przestanie być piłkarzem stołecznego klubu, a zostanie zawodnikiem Wisły.

Zdaniem dyrektora sportowego Wisły Łukasza Masłowskiego, ofensywny pomocnik był jednym z najbardziej pożądanych zawodników na polskim rynku transferowym i sukcesem jest, że udało się go pozyskać do płockiej drużyny, której na pewno będzie dużym wzmocnieniem.

W rozgrywkach kończącego się sezonu Szwoch wystąpił w 32 ligowych meczach Arki, w których zdobył 10 bramek i zanotował cztery asysty. Zaliczył także sześć występów w Pucharze Polski, dotarł z drużyną do finału rozgrywek. W 2017 roku wywalczył z Arką to trofeum.

ba, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze