Grzyb prowadzi w Rajdzie Dolnośląskim

Moto
Grzyb prowadzi w Rajdzie Dolnośląskim
fot. PAP

Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia R5) prowadzi w Rajdzie Dolnośląskim, drugiej rundzie mistrzostw Polski po pierwszym etapie. Drugi jest Mikołaj Marczyk ze stratą 4,6 s, a trzeci Jakub Brzeziński (obaj Skoda Fabia R5) – strata 10,9 s.

Z sześciu sobotnich odcinków specjalnych po trzy wygrali Grzyb i Marczyk.

 

Nie jedzie już obrońca tytułu Filip Nivette (Ford Fiesta Proto), który odpadł z rywalizacji na trasie trzeciego odcinka specjalnego.

 

Liderem mistrzostw Polski jest aktualnie Grzyb, który pod koniec kwietnia, jadąc z pilotem Robertem Hundlą Skodą Fabią R5, wygrali 46. Rajd Świdnicki-Krause, pierwszą rundę mistrzostw Polski.

 

Tegoroczna impreza ma bazę w Dusznikach Zdroju. W niedzielę zaplanowane jest pięć odcinków. Cała trasa ma 477 km, z czego 119 km stanowią próby sportowe. Start rajdu i metę zaplanowano na dusznickim Rynku. Pierwsza załoga w niedzielę na mecie spodziewana jest około 15.45.

 

W klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski po jednej rundzie prowadzi Grzyb - 28 pkt, przed Brzezińskim - 22 i Marczykiem - 20.W kalendarzu sezonu jest siedem rund, rywalizację zakończy w drugiej połowie września Rajd Polski na trasach w rejonie Mikołajek. W tym roku żaden z krajowych rajdów nie ma rangi mistrzostw świata.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze